Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Факультет соціальної педагогіки та психології / Кафедри / Кафедра акторської майстерності  

Кафедра акторської майстерності

вЗавідувач кафедри: доктор педагогічних наук професор Локарєва Галина Василівна,
Телефон: (0612) 62-71-61

Мета: підготовка висококваліфікованих творчих фахівців двох освітньо-кваліфікаційних рівнів: 6.020200 (бакалавр) і 7.020201 (фахівець).

Головні завдання: навчити студента володіти елементами акторської професії, бути діяльним і органічним, відчувати стильові особливості вистави, вміти працювати в ансамблі. Навчити бачити наскрізну дію ролі, її надзадачу. Також важливими завданнями є: навчити студента володіти гримом, уміти використовувати костюм для створення сценічного образу.

Напрям «Театральне мистецтво» при ЗНУ був відкритий 1999 року на факультеті соціальної педагогіки та психології. Це зумовлює поглиблене вивчення, окрім професійних дисциплін, психології, що є необхідною умовою становлення та професійного росту майбутнього актора.

До роботи на кафедрі в якості викладачів основних професійних дисциплін (майстерність актора, сценічна мова, вокал, хореографія, сценічний рух) були запрошені відомі актори та режисери Запорізьких театрів, що досягли успіхів у професійній діяльності, мають значний практичний досвід і готові поділитися ним з обдарованою молоддю. Це завідувач кафедри, професор, доктор педагогічних наук Г.В. Локарєва, Народний артист України О.П. Король, Народний артист України В.О. Лук'янець, Заслужений артист України В.М. Гончаров, Заслужена артистка України Н.В. Стадніченко, Заслужений артист України Ю.П. Бакум, Заслужена артистка України Л.І. Фриган, Заслужений діяч мистецтв України Г.В. Фортус, Заслужений працівник культури України Ю.П. Буркут, старші викладачі Л.Г. Беркова-Житомирська, Л.О. Гринь, О.А. Єрмакова, викладачі Т. Д. Петрик, Р.Ф. Проценко.

Випускники спеціальності «Театральне мистецтво» отримують кваліфікацію «Актор драматичного театру і кіно». При цьому з урахуванням спеціалізації вони можуть також працювати артистами розмовного жанру, акторами театру ляльок, дикторами радіо та телебачення, керівниками аматорських театральних колективів, організаторами дозвілля, викладачами відповідних дисциплін у навчально-виховних закладах.

в

Випускники - наша гордість

За вісім років діяльності кафедра акторської майстерності ЗНУ здійснила чотири випуски висококваліфікованих спеціалістів, які успішно реалізовують себе у мистецьких закладах Запоріжжя, Дніпропетровська, Києва. Зокрема, випускники 2005 року Генадій Широченкота Анастасія Середа працюють у Київському муніципальному театрі, Ольга Кияшко, випускниця 2006 року, успішно працює на першому національному каналі в якості диктора та автора програм.

Випускники 2005-2007 років Віктор Латишев, Юрій Драненко, Петро Желєв, Кіра Фоміна, Вікторія Булітко, Ольга Кіяшко, Марія Нестулій, Олена Бєлан влилися в трупу Театру молоді і вже досягли певних творчих успіхів. Олена Бєлан стала переможницею театрального фестивалю «Січеславна» в номінації «Надія-Січеславна» у квітні 2007 року. На Всеукраїнському фестивалі ТЮГів у вересні 2007 року в місті Макіївка вистава «Терем-Теремок» за участю випускників нашої спеціальності отримав вищу нагороду.

Під час навчання студенти беруть участь у професійних конкурсах читців, вокалістів і займають призові місця, демонструючи високий рівень фахової підготовки на кафедрі акторської майстерності ЗНУ.

Випускниця Оля Кияшко у 2004-2005 рр. посідала призові місця на регіональних та республіканських конкурсах читців ім. Лесі Українки. Цю естафету продовжила студентка Кристина Наливайко. Після перемоги на республіканському конкурсі вона була запрошена на Міжнародний мистецький фестиваль до Угорщини, де посіла перше місце. Дипломна вистава 2005 року (курс вели Заслужені артисти України Н.В. Стадніченко та В.М. Гончаров) «Кішка, що гуляла сама по собі» стала лауреатом фестивалю «Січеславна», а виконавиця ролі Кішки І.Цимбал переможницею у номінації «Надія-Січеславна». Студенти Кучера Сергій, Ісаєнко Андрій, Білецький Олексій та викладач кафедри акторської майстерності, народний артист України Бакум Юрій Павлович брали участь у зйомках кінофільму «Тарас Бульба».

На переглядах дипломних вистав, що є державними іспитами для наших випускників, присутня висококваліфікована комісія, до складу якої у різні роки входили Заслужений діяч мистецтв України, головний режисер Дніпропетровського ТЮГу В. Мазур, Заслужений діяч мистецтв України, головний режисер театру ім. В. Магара В. Денисенко, Заслужений діяч мистецтв України Є. Головатюк.

Як вступити?

На перший курс відділення «Театральне мистецтво» приймаються громадяни України, що мають загальну середню освіту, або закінчили вищі навчальні заклади І та II рівнів акредитації (технікуми, коледжі, училища).

Для абітурієнтів є обов'язковим проходження спеціального фоніатричного огляду (обстеження лор-лікарем). При наявності у випускників голосових вад чи фізичних недоліків, вони не допускаються до участі у творчому конкурсі.

Перший іспит, а саме творчий конкурс, складається з трьох турів:

I тур

  • читання напам'ять самостійно підготовлених різножанрових літературних творів (вірш, байка, проза, монолог).

II тур:

  • виконання двох підготовлених вокальних творів (акапела, в супроводі) перевіряється наявність музичного слуху, почуття ритму;
  • виконання підготовленої хореографічної композиції, перевірка фізичних даних, почуття ритму.

III тур

  • виконання підготовлених етюдів та етюдів за завданням комісії.

Творчі конкурси завершуються співбесідою, завданням якої є визначити рівень загальної культури, характер художньо-естетичного сприйняття, естетичних смаків та ідеалів, ціннісних орієнтирів. Під час проведення співбесіди звертається увага на громадянську та художньо-естетичну зрілість вступника, літературну та мистецьку обізнаність, поінформованість про події мистецького життя країни та за її межами.

За умови успішного проходження творчих турів абітурієнт складає іспит з української мови (диктант) і за його результатами може бути зарахований на бюджетну або контрактну форму навчання в залежності від набраних балів.

28.04.2016 10:19
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua