Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Факультет соцiологiї та управлiння / Кафедри / Кафедра соціальної філософії та управління  

Кафедра соціальної філософії та управління

Адреса: 69063, м. Запоріжжя, вул. Лепіка, 33, 4 корпус Запорізького національного університету, 315 аудиторія.

E-mail: philosophy@fsu.org.ua

Контактний телефон: (061) 228-75-73.

 

Кафедра соціальної філософії та управління була створена в 2001 році. За час свого існування мала назви:

  • у 2001 – 2003 рр. – «Кафедра політології та теорії управління»,
  • у 2003-2008 рр. – «Кафедра теорії та практики управління»,
  • з 2008 р. – «Кафедра соціальної філософії та управління»

Завідувач кафедри – Бутченко Тарас Іванович, доктор філософських наук, доцент, професор кафедри.

На кафедрі працює доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України; академік Академії наук вищої школи України Воловик Віталій Іванович.

Кафедра соціальної філософії та управління здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр за спеціальністю «Соціальна робота» (спеціалізації «Управління соціальними процесами», «Управління персоналом»), магістр - «Державне управління» (спеціалізація «Територіальне управління та місцеве самоврядування»); бакалавр за спеціальністю «Філософія» (спеціалізації «Релігієзнавство», «Філософія управління», «Філософія інформаційної діяльності»).

 Спеціальність «Соціальна робота»

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Кваліфікація, яка буде зазначена у документі про вищу освіту

бакалавр

Бакалавр соціальної роботи

спеціаліст

Спеціаліст соціальної роботи, менеджер соціальної сфери

магістр

Магістр соціальної роботи, менеджер соціальної сфери

Характеристика спеціальності

Соціальна робота  – професійна діяльність, спрямована на сприяння соціальним змінам, зміцнення особистісного потенціалу людини, її активізацію як учасника суспільного життя, а також залучення окремих індивідів, груп, державних і громадських структур до вирішення проблем людей, що опинилися в складних життєвих обставинах, і  у такий спосіб, - забезпечення покращення якості їх життя та добробуту на засадах соціальної справедливості та відповідальності.

Ця професія є затребуваною у закладах соціального забезпечення у системі державного управління та місцевого самоврядування, державних і недержавних пенсійних і соціальних фондах, центрах соціальних служб для молоді, громадських об'єднаннях, волонтерських рухах, департаментах соціального розвитку промислових підприємств, відділах по роботі з персоналом, завдання яких – підтримувати осіб у складних життєвих ситуаціях та забезпечувати надання  соціальних послуг різного характеру.

Фахівці з соціальної роботи під час професійної підготовки набувають знань та вмінь щодо організації та проведення соціальної роботи в організаціях різного профіля та форм власності; визначення перспектив суспільного розвитку, планування і здійснення підбору працівників, покращення мотивації їх діяльності; використання основних систем фасилітації і стимулювання.

Специфіка навчання зі спеціальності

Підготовка фахівців із соціальної роботи на кафедрі здійснюється за спеціалізаціями «Управління соціальними процесами» та «Управління персоналом соціальної сфери», що дає студентам додаткові знання  і вміння в управлінській сфері і сфері кадрової роботи в закладах соціальної сфери.

Завдяки системі практик на спеціальності, а також активній роботі студентської ради факультету соціології та управління ЗНУ, особливо його волонтерського сектору, студенти соціальної роботи мають можливість отримувати безпосрередній досвід професійної діяльності і напрацьовувати корисні контакти вже під час навчання.

Випускники спеціальності «соціальна робота» можуть працювати за такими напрямками:

 - керівник/спеціаліст у соціальній сфері:

  • управління праці та соціального захисту
  • центри соціальних служб
  • центри зайнятості
  • пенсійні фонди

- менеджер рекрутингових агентств

- менеджер/спеціаліст служби управління персоналом

- менеджер міжнародних/національних соціальних проектів

- експерт з управління соціальними процесами у сфері державної влади, самоврядування, ЗМІ.

Спеціальність «Філософія»

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Кваліфікація, яка буде зазначена у документі про вищу освіту

бакалавр

Бакалавр філософії

Характеристика спеціальності

Спеціальність «Філософія» найближча до ідеалу універсальної освіти, яка дає змогу розширити сферу професійної самореалізації. У сучасних європейських університетах філософія – одна з найпрестижніших спеціальностей, серед випускників якої багато громадських і політичних лідерів, відомих письменників, журналістів.

Бакалавр філософії – фахівець, підготовлений до роботи в освітній, науковій, релігійній, соціальній, управлінській та політичній галузях.

Сучасні організації та установи різних видів діяльності та форм власності потребують кваліфікованих фахівців, здатних організовувати філософо-релігієзнавчо-викладацький процес, проводити аналітичну роботу на базі самостійно зібраного матеріалу; визначати перспективи суспільного розвитку релігійних явищ, вміти планувати і здійснювати практичні дії з гармонізації міжконфесійних відносин.

Специфіка навчання зі спеціальності

Підготовка фахівців з філософії здійснюється за спеціалізаціями: «Релігієзнавство», «Філософія управління», «Філософія інформаційної діяльності», що дає змогу студнтам отримати додаткові спеціальні знання та навички у руслі філософської підготовки.

Випускники освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки «Філософія» поряд з викладацькою діяльністю у вищих, середніх, професійних та загальноосвітніх навчальних закладах можуть працювати у

-  вищих, середніх, професійних та загальноосвітніх навчальних закладах;

- науково-дослідних установах України;

- органах державної влади та місцевого самоврядування;

- громадських об’єднаннях;

- друкованих, електронних та телевізійних ЗМІ;

- політичних організаціях.

Залежно від спеціалізації випускники можуть обіймати посади:

- Спеціаліст, аналітик, експерт з питань взаємодії держави і релігійних організацій;

- Спеціаліст з формування громадської думки, PR-менеджер;

- Менеджер з розробки управлінських і маркетингових стратегій;

- Спеціаліст з інформаційних ресурсів;

- Спеціаліст у сфері культурної спадщини і цінностей;

- Менеджер з релігійного туризму;

- Івент-менеджер та організатор інформаційно-просвітницьких компаній.

Спеціальність «Державна служба

Освітньо-кваліфікаційний рівень

Кваліфікація, яка буде зазначена у документі про вищу освіту

магістр

Магістр державного управління, спеціаліст державної служби

Характеристика спеціальності

Навчання в магістратурі на спеціальності «державна служба» дає змогу поглибленого професійного засвоєння знань та вмінь про специфіку роботи в органах державного управління і місцевого самоврадування.

Сучасні соціально-економічні, політико-правові, духовні перетворення змінюють зміст і характер функцій державного управління в Україні, що зумовлює зростання вимог до освітнього та кваліфікаційного рівня державних службовців. Нині вони повинні володіти системними знаннями з теорії державного управління, освоїти сучасні методи та технології управлінської діяльності, вміти давати об’єктивну оцінку сукупності проблем державного управління, відслідковувати основні тенденції державного реформування та ін. Необхідність професійного навчання із здобуттям вищої освіти в освітній галузі «Державне управління» та підвищення кваліфікації в цій галузі закріплена Комплексною програмою підготовки державних службовців, що затверджена відповідним Указом Президента України.

Специфіка навчання зі спеціальності

На кафедрі здійснюється підготовка фахівців державної служби  за спеціалізацією «Територіальне управління та місцеве самоврядування».

Навчальні програми за цією спеціалізацією (навчальні дисципліни «Територіальне управління і місцеве самоврядування», «Політична свідомість працівника органів державної влади та місцевого самоврядування», «Політичний менеджмент територіального управління та місцевого самоврядування», «Соціальне прогнозування розвитку регіону», «Управління організаційною поведінкою державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування» та ін.) більшою мірою адаптовані до розв’язання актуальних соціально-політичних, адміністративних, кадрових, організаційних проблем органів державної влади та місцевого самоврядування, які є основними замовниками освітніх послуг ЗНУ за відповідною спеціальністю.

Випускники спеціальності можуть обіймати посади:

Керівників/спеціалістів у департаментах, управліннях, відділах, службах, інспекціях тощо органів державного управління і місцевого самоврядування різних рівнів і сфер.

На кафедрі здійснюється підготовка докторантів, аспіратів та здобувачів зі спеціальності 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії.

Напрямки наукової діяльності

  • забезпечення викладання дисциплін, передбачених навчальним планом;
  • розробка робочих та навчальних програм, методичних рекомендацій, навчально-методичних посібників для комплексного забезпечення викладання навчальних дисциплін кафедри соціальної філософії та управління;
  • видання збірника наукових праць «Культурологічний вісник Нижньої Наддніпрянщини», фахового з філософських та історичних наук;
  • підготовка та публікація наукових статей у фахових виданнях з філософських наук та державного управління;
  • робота наукової школи «Вдосконалення методології соціального пізнання» під керівництвом доктора філософських наук, професора В.І. Воловика;
  • участь у роботі спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій за спеціальністю «Соціальна філософія та філософія історії»;
  • участь викладачів та студентів кафедри у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях з актуальних проблем розвитку філософських та суспільних наук;-
  • проведення ділових ігор та наукових конференцій для студентів факультету соціології та управління з метою розвитку їхніх аналітичних здібностей та перевірки засвоєння ними теоретичного матеріалу і вміння застосовувати його на практиці;
  • експертне сприяння територіальним органам державного управління та місцевого самоврядування;
  • участь у робочій групі з проведення функціонального обстеження органів державного управління в регіоні;
  • участь у роботі конкурсних комісій під егідою Національного агентства України з питань державної служби;
  • здійснення керівництва проблемними студентськими групами з метою активізації особистісного та професійного самовизначення студентів;
  • участь у роботі конкурсних комісій територіального відділення Малої академії наук;
  • виступи викладачів кафедри як експертів з актуальних проблем суспільно-політичного розвитку регіону та України в телевізійних програмах на регіональних і всеукраїнських телеканалах;
  • міжнародна науково-дослідна та студентська співпраця за спеціальностями кафедри.

 

 

Викладачі кафедри

Бутченко Тарас Іванович

Посада:завідувач кафедри, професор кафедри, доктор філософських наук, доцент.

Викладає курси: «Вступ до спеціальності та інформаційна культура студентів», «Філософські проблеми соціального управління (УСП)», «Соціальне управління», «Державне управління та місцеве самоврядування», «Соціальне проектування в державному управлінні».

Воловик Віталій Іванович

Посада: доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи України.

Здійснює керівництво докторантами та аспірантами зі спеціальності 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії.

Казачук Анатолій Васильович

Посада: доцент кафедри, кандидат філософських наук, доцент, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Подмазін Сергій Іванович

Посада:професор кафедри, доктор філософських наук, доцент, завідувач обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти.

Мордвінов Олександр Григорович

Посада: професор кафедри, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри державного управління та земельного кадастру Класичного приватного університету.

Викладає курси: «Управління ресурсами», «Антикризове управління».

Глазунов Володимир Володимирович

Посада: професор кафедри, доктор філософських наук, доцент.

Викладає курси: «Маркетинг соціальної сфери», «Філософія свободи», «Планування розвитку персоналу», «Інноваційні методики в соціальній роботі»

Бойко Ганна Валентинівна

Посада: доцент кафедри, кандидат психологічних наук, доцент, заступник декана з виховної роботи.

Викладає курси: «Теорія соціальної роботи», «Персонологія», «Основи психоконсультації та психокорекції», «Методологія тренінгової роботи та консультування», «Чинники успішного працевлаштування», «Психодіагностика», «Психологія реклами», «Медіаторні технології в держуправлінні», «Ділове спілкування».

Хапілова Віра Петрівна

Посада: доцент кафедри, кандидат психологічних наук, доцент.

Викладає курси: «Деонтологія», «Прикладні методики в соціальній роботі», «Соціальна психологія», «Конфліктологія», «Психологія управління», «Соціальні відносини», «Персонологія».

Капріцин Ігор Ілліч

Посада: доцент кафедри, кандидат філософських наук, доцент.

Викладає курси: «Технології соціальної роботи», «Інноваційні методики в соціальній роботі», «Практична психологія в системі соціальної роботи», «Тренінг психології спілкування», «Філософія Давнього Сходу», «Історія релігії», «Соціальна етологія».

Краснокутський Олександр Володимирович

Посада: професор кафедри, доктор філософських наук, доцент, заступник декана з наукової роботи факультету соціології та управління, куратор магістратури зі спеціальності «Державна служба».

Викладає курси: «Вступ до спеціальності» (магістратура зі спеціальності «Державна служба»), «Політична свідомість працівників органів державної влади та місцевого самоврядування», «Теорія соціальної сервісної держави», «Управління регіональними та галузевими структурами у соціальній сфері», «Філософія», «Соціальна філософія», «Політична філософія»

Мірошниченко Галина Олександрівна

Посада: доцент кафедри, кандидат політичних наук, доцент.

Викладає курси: «Правові засади соціальної роботи», «Основи адміністративного регулювання у сфері соцзабезпечення», «Регулювання цивільних відносин в сфері соцзабезпечення», «Соціальне забезпечення населення», «Основи державної служби України», «Державна служба».

Скворець Володимир Олексійович

Посада: професор кафедри, доктор філософських наук, доцент.

Викладає курси: «Соціальна політика в Україні», «Територіальне управління та місцеве самоврядування», «Управління регіональними та галузевими структурами», «Соціальна філософія», «Адміністративне управління», «Соціальна і гуманітарна політика», «Апарати управління».

Калашник Надія Сергіївна

Посада: доцент кафедри, доктор наук з державного управління, доцент.

Викладає курс: «Організація діяльності держслужбовця».

Масюк Олег Петрович

Посада: доцент кафедри, кандидат філософських наук, доцент.

Викладає курси:«Соціальне партнерство», «Менеджмент соціальної роботи», «Онтологія», «Організація та регулювання трудових відносин в сфері соціального захисту».

Приймак Олег Миколайович

Посада: професор кафедри, доктор історичних наук, доцент.

Викладає курси: «Історія соціальної роботи», «Теорія управління соціальними процесами», «Оптимізація соціальних процесів», «Стиль управління», «Соціальне управління».

Маліновська Ольга Станіславівна

Посада: доцент кафедри, кандидат філософських наук, доцент.

«Основи кадрового менеджменту», «Комунікації в системі органів управління», «Методика викладання за фахом», «Мотивація та оцінка персоналу», «Технології соціальної роботи в зарубіжних країнах», «Філософія», «Міфологія», «Соціальна філософія», «Філософія Нового часу»

Маловічко Олена Владиславівна

Посада: доцент кафедри, кандидат філософських наук, доцент.

Викладає курси: «Соціальна статистика», «Соціальна геронтологія», «Теорія управління», «Теорія соціальної роботи», «Управлінська культура».

Чайка Ірина Юріївна

Посада: професор кафедри, доктор філософських наук, доцент.

Викладає курси: «Проектування організацій», «Організація та проектування служб в зонах посткатасторф», «Політична філософія», «Антична філософія» «Організація самокерованої групової роботи», «Мотивація та оцінка персоналу», «Філософія Середніх віків та доби Відродження», «Public relations».

Цапліна Ірина Сергіївна

Посада: доцент кафедри, кандидат філософських наук.

Викладає курси: «Психологія особистості», «Соціальна робота з різними групами клієнтів», «Психологія девіантної поведінки», «Психологія управління».

Бобровський Михайло Ігорович

Посада: викладач кафедри.

Викладає курси: «Управління інноваційною діяльністю», «Управління організаційною поведінкою».

Радчук Яна Володимирівна

Посада: викладач кафедри.

Викладає курси: «Історія соціальної роботи», «Персонологія», «Соціальна психологія», «Прикладні методики в соціальній роботі»

20.05.2016 11:48
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua