Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Фізичний факультет / Кафедри / Кафедра фізики напівпровідників  

Кафедра фізики напівпровідників

ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН КАФЕДРИ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ

Нормативні ( обов’язкові ) дисципліни

  1. Інформатика та програмування. Бакалавр
  2. Електрика та магнетизм. Бакалавр
  3. Оптика. Бакалавр
  4. Основи сучасної електроніки. Бакалавр

Дисципліни за вибором (с/к)

  1. Фізика приладів твердотільної електроніки. Бакалавр
  2. Додаткові розділи фізики твердого тіла. Спеціаліст, магістр
  3. Основи геометричної кристалографії. Бакалавр
  4. Фізика реальних кристалів. Спеціаліст, магістр
  5. Фізико-хімічні основи очищення й отримання напівпровідникових матеріалів. Спеціаліст, магістр
  6. Техніка та технології фізичних досліджень. Бакалавр
  7. Вимірювання фізичних величин. Бакалавр
  8. Дефекти та домішки в напівпровідниковому кремнії. Спеціаліст, магістр
  9. Основи фізичної хімії. Бакалавр
  10. Основи фізики поверхні напівпровідників. Спеціаліст, магістр
  11. Методи дослідження твердих тіл. Бакалавр
  12. Фізична хімія наносистем. Спеціаліст, магістр
  13. Спектроскопічні методи дослідження. Бакалавр
  14. Основи квантово-хімічного моделювання. Спеціаліст, магістр
  15. Моделі і системний підхід до моделювання. Бакалавр
  16. Напівпровідникова електроніка. Бакалавр
  17. Основи комп`ютерної графіки. Бакалавр
  18. Інформаційні технології в фізиці та інформаційна культура студентів. Бакалавр
  19. Фізичні основи функціональної твердотільної електроніки. Спеціаліст, магістр
  20. Системи технологій. Спеціаліст, магістр
  21. Вимірювання електрофізичних параметрів матеріалів. Бакалавр
  22. Автоматизовані системи управління експериментом. Бакалавр
  23. Принципи функціонування елементів інформаційних систем. Бакалавр
  24. Основи мережевих технологій. Бакалавр
  25. Сучасні інформаційні технології. Бакалавр, спеціаліст, магістр

ПЕРЕЛІК ЛАБОРАТОРІЙ КАФЕДРИ

До складу кафедри фізики напівпровідників входять наступні навчальні лабораторії (частина лабораторій створена за часів існування педінституту, інші - за часів існування державного університету):

  • Лабораторія „Електрика та магнетизм”, ауд. № 33. Призначена для проведення лабораторного практикуму та практичних занять з курсу „Електрика та магнетизм” - фундаментального курсу фізики в рамках освітнього ступеня „бакалавр”.
  • Лабораторія „Оптики”, ауд. № 51а. Призначена для проведення лабораторного практикуму та практичних занять з курсу „Оптика” - фундаментального курсу фізики в рамках освітнього ступеня „бакалавр”.
  • Лабораторія „Радіотехніки та радіоелектроніки”, ауд. № 52. Призначена для проведення лабораторного практикуму з курсу „Основи сучасної електроніки” фундаментального курсу фізики та практичних робіт зі спецкурсів „Оптичні властивості твердих тіл”, „Фізика приладів твердотільної електроніки” в рамках освітнього ступеня „бакалавр”; виконання лабораторних робіт зі спецкурсу „Фізико-хімічні процеси в напівпровідниках та діелектриках” в рамках освітньо-кваліфікаційного рівня „спеціаліст” та освітнього ступеня „магістр”, а також виконання дипломних та науково-дослідних робіт.
  • Лабораторія „Електрофізичних параметрів матеріалів та структур”, ауд. № 51. Призначена для проведення лабораторних практикумів зі спецкурсів „Вимірювання електрофізичних параметрів напівпровідників”, „Автоматизовані системи управління експериментом” в рамках освітнього ступеня „бакалавр”, лабораторних робіт зі спецкурсу „Фізико-хімічні процеси в напівпровідниках та діелектриках” та проведення занять зі спецкурсів „Системи технологій”, „Фізика реальних кристалів” і „ «Фізичні основи функціональної твердотільної електроніки” в рамках освітньо-кваліфікаційного рівня „спеціаліст” та освітнього ступеня „магістр”, виконання дипломних та науково-дослідних робіт.
  • Лабораторія „Фізики вакууму та вакуумних технологій”, ауд. № 9. Лабораторія призначена для проведення занять зі спецкурсу „Основи фізики вакууму та вакуумної техніки” та виконання лабораторних робіт зі спецкурсів „Сучасні методи дослідження твердих тіл” в рамках освітнього ступеня „бакалавр”, „Фізико-хімічні процеси в напівпровідниках та діелектриках” і „Основи фізики поверхні напівпровідників” в рамках освітньо-кваліфікаційного рівня „спеціаліст” та освітнього ступеня „магістр”, для моделювання фізико-хімічних процесів на поверхні та в приповерхневих шарах напівпровідникових матеріалів та їх взаємодії з атомарними частинками, прогнозування зміни стану складних гетерогенних систем, для виконання експериментів при написанні курсових та дипломних робіт; для виконання науково-дослідних робіт за напрямом взаємодія атомарних частинок з поверхнею напівпровідників та для апаратно-програмної підтримки кафедральної та факультетської комп’ютерної мережі.
  • Лабораторія „Мультимедійних засобів навчання”, ауд. № 53, Призначена для проведення лекційних та практичних занять з використанням сучасних мультимедійних технологій в рамках освітнього ступеня „бакалавр”, освітньо-кваліфікаційного рівня „спеціаліст” та освітнього ступеня „магістр”.
  • Лабораторія „Фізики поверхні”, ауд. № 13. Призначена для проведення занять зі спецкурсів „Сучасні методи дослідження твердих тіл”, „Моделі та системний підхід до моделювання”, „Фізичні основи вакууму та вакуумної техніки” в рамках освітнього ступеня „бакалавр”; виконання лабораторних робіт зі спецкурсів „Основи фізики поверхні напівпровідників”, „Фізхімія наносистем”, „Фізико-хімічні процеси в напівпровідниках та діелектриках” в рамках освітньо-кваліфікаційного рівня „спеціаліст” та освітнього ступеня „магістр”, виконання науково-дослідних робіт, для виконання експериментів при написанні курсових та дипломних робіт.

БАЗИ ВИРОБНИЧИХ ПРАКТИК

Основною базою для проходження ознайомчої, науково-дослідної та асистентської виробничих практик студентами денної форми навчання є ТОВ „Елемент - Перетворювач”, одне з провідних підприємств світового рівня, що виробляє силові напівпровідникові прилади. Окремі студенти проходять практику на таких підприємствах, як ДП «ЗМКБ Івченко «Прогрес», АТ «Мотор-Січ», ПАТ «Запорізький трансформаторний завод».

НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ КАФЕДРИ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ

Викладачі та аспіранти кафедри фізики напівпровідників ведуть дослідження за напрямами: «Фізико-хімічні процеси на поверхні та в приповерхневих шарах напівпровідників та діелектриків при взаємодії з атомарними частинами, радикалами та кластерами», «Дослідження фізико-хімічних властивостей вуглецевих матеріалів», «Розробка методів та методик формування наноострівцевих та наноструктурованих металевих покриттів на неметалевих підкладках та дослідження їх електрофізичних та каталітичних властивостей» (керівники: кандидат фізико-математичних наук, доцент Яновський О.С., кандидат фізико-математичних наук, доцент Ананьїна О.Ю.); «Дослідження нових матеріалів для фотоелектричних перетворювачів сонячної енергії з метою підвищення їхньої ефективності» (керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент Приходько О.В.); «Моделі, алгоритми та програмне забезпечення для моделювання утворення твердотілих наноструктур із застосуванням паралельних комп’ютерних систем» (керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент Горбенко В.І.); «Дослідження особливостей вольтфарадних характеристик послідовно та зустрічно з’єднаних p-n переходів та їх використання в техніці» (керівник: старший викладач Кулинич А.Г.). «Квантово-хімічне дослідження впливу радикалів газової фази на фізико-хімічні характеристики приповерхневих шарів однокомпонентних напівпровідників» (керівник: викладач Ткаченко А.В.)

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ


Яновський Олександр Сергійович

кандидат фіз.-мат. наук, доцент завідувач кафедри з 2000 р. кандидатська дисертація „Центри хемосорбції водню на впорядкованих та іонно-опромінених поверхнях кремнію та германію” (Науково-дослідний фізико-хімічний інститут ім. Л.Я. Карпова) Сфера наукових інтересів: фізика напівпровідників, фізика поверхні, взаємодія атомних частинок та радикалів з поверхнею твердих тіл, numerical simulation. Перелік дисциплін, що викладаються: Електрика та магнетизм, Фізика напівпровідників, Фізика електронних явищ у твердих тілах, Оптичні властивості твердих тіл, Основи фізики вакууму та вакуумних технологій, Професійно-орієнтований практикум іноземною мовою, Фізика приладів твердотільної електроніки, Додаткові розділи фізики твердого тіла


Приходько Олександр Васильович

кандидат фіз.-мат. наук, доцент кандидатська дисертація „Релаксація локальних механічних напружень в кремнії” (Московський інститут сталі та сплавів) Сфера наукових інтересів: матеріалознавство напівпровідників, зокрема, кремнію та германію. Фотовольтаїка. Перелік дисциплін, що викладаються: Основи геометричної кристалографії, Фізика реальних кристалів, Фіз.хім. основи очищення й отримання напівпровідникових матеріалів, Техніка та технології фізичних досліджень, Вимірювання фізичних величин, Дефекти та домішки в напівпровідниковому кремнії


Ананьїна Ольга Юріївна

кандидат фіз.-мат. наук , доцент

кандидатська дисертація „Квантово-хімічне моделювання процесів взаємодії водню, силану атомів і іонів фосфору й бору з упорядкованими й дефектними поверхнями Si(100) і Ge(100)” (Ужгородський національний університет)

Сфера наукових інтересів :

вивчення хімічного складу поверхні напівпровідникових матеріалів, моделювання процесів адсорбції та десорбції на поверхні двокомпонентних напівпровідників.

Перелік дисциплін, що викладаються: Основи фізичної хімії, Основи фізики поверхні напівпровідників, Методи дослідження твердих тіл, Фіз. хімія наносистем, Спектроскопічні методи дослідження, Основи квантово-хімічного моделювання, Моделі і системний підхід до моделювання


Горбенко Віталій Іванович

кандидат фіз.-мат. наук, доцент

кандидатська дисертація «Дослідження змін властивостей приповерхневих шарів фосфіду індію під дією атомів водню теплових енергій»

(Запорізький державний університет)

Сфера наукових інтересів : Моделі, алгоритми та програмне забезпечення для моделювання утворення твердотілих наноструктур із застосуванням паралельних комп’ютерних систем

Перелік дисциплін, що викладаються: Інформатика та програмування, Напівпровідникова електроніка, Основи комп`ютерної графіки, Інформаційні технології в фізиці та інформаційна культура студентів.


Кулинич Анатолій Григорович

старший викладач кафедри

Працює над дисертацією на тему „Вплив конструктивних особливостей напівпровідникових приладів на їх електрофізичні параметри”.

Сфера наукових інтересів: діагностика напівпровідникових структур і приладів та дослідження причин виходу їх з ладу (на основі вивчення їх електрофізичних параметрів); автоматизація фізичного експерименту

Перелік дисциплін, що викладаються: Оптика, Основи сучасної електроніки, Фізичні основи функціональної твердотільної електроніки, Системи технологій, Вимірювання електрофізичних параметрів матеріалів, Автоматизовані системи управління експериментом, Принципи функціонування елементів інформаційних систем.


Ткаченко Анатолій Володимирович

викладач кафедри

Працює над дисертацією на тему „Вплив радикалів газової фази на структурні та електричні властивості поверхні напівпровідників”

Сфера наукових інтересів: квантово-хімічне дослідження впливу радикалів газової фази на фізико-хімічні характеристики приповерхневих шарів однокомпонентних напівпровідників.

Перелік дисциплін, що викладаються: Основи мережевих технологій, Сучасні інформаційні технології.


Северина Любов Миколаївна

зав. навчальними лабораторіями кафедри

відповідає за організацію роботи навчально-допоміжного персоналу та забезпечення навчального процесу.


Кириленко Зінаїда Миколаївна

інженер І категорії

Відповідає за функціонування лабораторій „Електрики та магнетизму” і „Фізики поверхні”, консультує студентів з питань, що пов’язані з виконанням лабораторних робіт з курсу „Електрика та магнетизм”


Здоровець Олексій Федорович

інженер І категорії

Сфера наукових інтересів: електроніка, мікроелектроніка, комп’ютерна техніка.

Відповідає за функціонування лабораторій „Оптики”, „Електрофізичних параметрів матеріалів та структур”, консультує студентів з питань, що пов’язані з виконанням лабораторних робіт з курсу „Оптика” та спецкурсів.


Радов Віталій Григорович

інженер І категорії

Сфера наукових інтересів: мережеві технології

Відповідає за функціонування лабораторій «Фізики вакууму та вакуумних технологій», «Радіотехніки та радіоелектроніки» та «Мультимедійних засобів навчання», відповідає за роботу кафедральної електронної мережі, а також за працездатність обчислювальної техніки кафедри


Цвірко Олена Василівна

старший лаборант кафедри

відповідає за діловодство кафедри та документообіг

25.02.2016 12:47
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua