Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Фізичний факультет  

Фізичний факультет

Контакти

Декан: Горбенко Віталій Іванович, кандидат фізико-математичних наук, доцент.

Деканат: вул. Жуковського 66 (І корпус ЗНУ), кабінет № 23.

Телефони: (061) 289-12-70, 289-12-46.

Напрями підготовки

На фізичному факультеті готують бакалаврів за двома напрямами:   
Напрям/спеціальність

Спеціалізація

Бакалавр
6.040203

Фізика

Фізичне металознавство

Фізика напівпровідників та діелектриків

Бакалавр
6.040204

Прикладна 
фізика

Матеріалознавство

Також ми пропонуємо три напрями підготовки спеціалістів та магістрів:

Напрям/спеціальність

Спеціалізація

Спеціаліст
7.04020301

Фізика

Фізичне металознавство

Магістр
8.04020301

Фізика

Фізичне металознавство

Спеціаліст
7.04020302

Фізика конденсованого стану

Фізика напівпровідників та діелектриків

Комп’ютерні технології та моделювання в фізиці

Магістр
8.04020302

Фізика конденсованого стану

Фізика напівпровідників та діелектриків

Комп’ютерні технології та моделювання в фізиці

Спеціаліст
7.04020401

Прикладна фізика

Авіаційне матеріалознавство

Магістр
8.04020401

Прикладна фізика

Авіаційне матеріалознавство

Про нас

Фізичний факультет, як окремий підрозділ університету, існує з жовтня 1990р., але свою історію починає ще з 1933 р., з часів Запорізького педагогічного інституту. З моменту створення факультету і до 2009р. ним керував к.ф.-м.н., доцент Олексій Юхимович Осипов. З 12 березня 2009р. факультет очолює к.ф.-м.н., доцент Анатолій Павлович Добрун. 

На фізичному факультеті готують фахівців за напрямками підготовки «Фізика» та «Прикладна фізика», які акредитовані за IV рівнем. З 2011 року відкрито напрям підготовки «Фізика конденсованого стану» IV рівня акредитації. Зараз на факультеті отримують вищу освіту понад 200 студентів денної та 100 студентів заочної форм навчання. До структури фізичного факультету входять 4 кафедри та 17 навчальних і науково-дослідних лабораторій. 

На фізичному факультеті існує денна та заочна форма навчання. Діють також аспірантура та докторантура зі спеціальностей: «Фізика твердого тіла», «Фізика напівпровідників та діелектриків», «Фізика металів», «Теорія та методика навчання фізики».

З 2011 р. стартовала навчальна програма ЗНУ для студентів фізичного факультету «Дві освіти — за 5 років», згідно з якою студенти фізичного факультету денної форми навчання отримують можливість очно-заочно навчатися на економічному факультеті ЗНУ.

Міжнародні зв'язки

З 2008 р. фізичний факультет став учасником Міжнародної програми подвійного магістерського диплому. Наші випускники (бакалаври та магістри) мають можливість продовжити навчання в магістратурі університету Дю Мен, що знаходиться у французькому місті Ле Ман, та отримати французькі регіональні стипендії.

Практика

Студенти фізичного факультету проходять практику на виробництві («УкрНДІспецсталі», КБ «Прогрес», Запорізький алюмінієвий комбінат, Запорізький автомобілебудівний завод «АвтоЗАЗ», НВО «Перетворювач», «Мотор-Січ»), а також у школах і коледжах міста й області. Організація практик на фізичному факультеті проходить поетапно, починаючи з ознайомчої (на 3-му курсі) і закінчуючи переддипломною (на 5-му курсі). Щороку факультет розширює базу практик, укладаючи угоди з провідними підприємствами регіону — ТОВ «Елемент-Перетворювач», ДП «УкрНДІспецсталь», «УкрДіпромез», ЗНБК «Івченко-Прогрес», ВАТ «Запоріжсклофлюс», Науково-технічний центр панорамних акустичних систем НАН України тощо. 

Перспективи працевлаштування

Після закінчення навчання випускники фізичного факультету залежно від отриманої кваліфікації, можуть працювати як на державних підприємствах, так і у комерційних структурах інженерами, технологами, майстрами, програмістами, а також вчителями фізики в школах, коледжах та інших закладах середньої освіти. Декому пропонують залишитися на факультеті та продовжити навчання в аспірантурі. 

Наші випускники

Якість підготовки випускників-фізиків підтверджує попит на них. Вони стовідсотково знаходять себе на сучасному ринку праці. Серед випускників фізичного факультету чимало видатних у Запоріжжі та державі постатей:

  • проф. В.В. Гіржон — зав. кафедри фізики металів ЗНУ,
  • проф. О.І. Іваницький — зав. кафедри фізики та методики її викладання ЗНУ,
  • проф. В.І. Воловик — проректор Запорізької обласної академії післядипломної педагогічної освіти (ЗОІППО), проф. А.І. Павленко — зав. кафедри педагогіки, психології та методик навчання природничо-математичних дисциплін ЗОІППО,
  • М.С. Межебицький — заступник голови правління французько-української страхової компанії «АХА-Страхування»,
  • О.М. Романчук — комерційний директор ВАТ «Полтаваобленерго»,
  • В.М. Власенко — директор Запорізької гімназії № 28,
  • А.Д. Ривкін — директор Запорізького ліцею «Логос»
  • та багато інших! 

Студентська наука

Значна увага на фізичному факультеті приділяється залученню студентів до наукової діяльності. Студенти фізичного факультету разом із викладачами кафедр серйозно займаються наукою, про що свідчить їх співавторство у наукових статтях та охоронних документах (патентах), перемоги на олімпіадах, конкурсах студентських наукових робіт тощо. На факультеті постійно діє декілька творчих студентських груп.

Кафедри

04.07.2013 12:02
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua