Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Економічний факультет / Наукова робота / Наукове товариство студентів та аспірантів економічного факультету  

Наукове товариство студентів та аспірантів економічного факультету

Наука — це та галузь, де, можливо, більше, ніж у будь-якій іншій галузі людських стосунків, виявляється почуття єдності й братерства, де вчені всіх країн прагнуть разом до досягнення однієї мети — до пізнання істини.

М.І. Андрусов

Наукове товариство студентів та аспірантів (НТСА) — орган студентського самоврядування, що сприяє розвитку студентської науки та поширенню інтересу до наукової роботи в молодіжному середовищі.

НТСА функціонує з метою координаційного, організаційного та науково-методичного забезпечення роботи з обдарованою молоддю, створення сприятливих умов для розвитку і реалізації творчих здібностей студентів та аспірантів університету, участі у вирішенні актуальних науково-педагогічних, гуманітарних та науково—технічних проблем, сприяє розвитку науки та поширенню інтересу до науково-дослідної діяльності в молодіжному середовищі.

Основні завдання НТСА:

  • активізація різних видів пошукової, навчально—дослідної діяльності серед студентів та аспірантів з метою забезпечення найбільш глибокого і повного оволодіння обраною спеціальністю, формування навичок самостійного проведення наукових досліджень та творчого підходу до вирішення актуальних науково—практичних та теоретичних проблем;
  • сприяння підготовці та участі талановитих студентів та аспірантів університету в олімпіадах, конкурсах студентських наукових робіт, академічних програмах, конкурсах на отримання грантів, премій, стипендій для молодих вчених, аспірантів і студентів;
  • сприяння в організації та проведенні тематичних олімпіад, семінарів, наукових конференцій, круглих столів та інших наукових заходів;
  • висвітлення результатів своєї діяльності на веб—сайті НТСА ЗНУ, в газеті «Запорізький університет» та Інформаційному бюлетені «Молодий науковець», а також в інших засобах масової інформації.

Протягом 2008–2011 рр. НТСА було організовано та проведено безліч наукових заходів, зокрема: 7 круглих столів, 9 конференцій міжнародного та Всеукраїнського рівнів, інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?» серед студентів економічного факультету, студентів «Економіко—правничого коледжу ЗНУ», школярів, наукові семінари з представниками бізнесу та податкових органів, олімпіади факультетського та Всеукраїнського рівнів, олімпіади для школярів та інші.

НТСА активно інформує студентство стосовно наукових заходів, які відбуваються на факультеті, в Запорізькому національному університеті, в інших університетах України та зарубіжжя, а також стосовно різноманітних грантових програм та конкурсів, які проводяться вітчизняними та іноземними організаціями.

Голова НТСА у 2008 — 2010 рр. — Євтушенко Михайло.

Голова НТСА з 2010 року — Лігузова Віталія.

Склад НТСА у 2010 — 2011 навч.році: Рурка Ганна, Іванова Аліса, Шаповалова Вікторія, Трунов Костянтин, Войтенко Дар’я.

Діяльність Наукового товариства студентів та аспірантів економічного факультету ЗНУ у 2010/2011 навчальному році:

З 20 по 24 вересня економічний факультет відзначав своє 19—річчя. В рамках святкування було проведено багато різноманітних та цікавих заходів.

Розпочався Тиждень економічного факультету прийомом гостей — представників Державної податкової адміністрації, які підготували для студентів науковий семінар «Виховання податкової культури та правової свідомості серед студентської молоді — майбутніх платників податків».

Не обійшлося без традиційних конкурсів серед студентів та студентських груп — на найкращу стінгазету, економічний кросворд, наукову роботу на тему «Мій факультет найкращий», а також турніру з шахів та шахмат. Студенти проявили надзвичайну активність та взяли участь у всіх запропонованих змаганнях.

22 вересня студенти факультету змогли продемонструвати свої здібності в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?». Змагалися шість команд, серед яких студенти другого, третього курсів, а також команда студради факультету, магістрів та викладачів. Боротьба інтелектів була наружена, всі учасники перейнялися азартом та жагою перемоги. Однак результати гри визначили найсильніших — ними стали команди «Молодежь» (викладачі) та «Беда» (магістри), які розділили перше місце. Призове друге та третє місця посіли, відповідно, команда «Веселий струмочок» (третій курс) та «No comments» (студрада).

23 вересня було проведено круглий стіл «Інноваційно—інвестиційна діяльність як чинник стабілізації економіки держави та регіонів». На заході були присутні почесні гості: Вольфганг Шмаль (доктор, професор, директор інституту Facility management), Коваль Андрій Вячеславович (заступник начальника КРУ в Запорізькій області), Олійнікова Наталія Віліуленівна (бізнес—тренер, консультант з питань стратегічного розвитку), Чайка Олег Іванович (виконавчий директор ТБ «Хонда»), Магдич Сергій Борисович (директор Запорізького філіалу ПУМБ), Лепьохін Олександр Васильович (начальник Управління Пенсійного фонду України Орджонікідзевському району м. Запоріжжя), Дейгін Григорій Борисович (агенство «Сторно»).

Обговорення стану інноваційної та інвестиційної діяльності держави та регіонів було дуже плідним, оскільки свої погляди на визначене питання висловили не лише студенти факультету, а й запрошені гості — експерти у різноманітних галузях. Дискусія тривала три години, за результатами якої планується випуск колективної монографії. Всі учасники круглого столу залишились задоволеними та отримали натхнення до нових наукових розробок.

Завершенням святкування 19-ї річниці економічного факультету став концерт, участь в якому взяли талановиті студенти — співаки, танцюристи, а також порадувала всіх присутніх Мала — переможець чемпіонату Європи з ушу.

На концерті виступили з поздоровленнями почесні гості, було оголошено переможців турніру з шахів та шахмат та у конкурсах на найкращу стінгазету, економічний кросворд,наукову роботу на тему «Мій факультет найкращий», а також нагороджено активістів економічного факультету, які допомагають в його розбудові.

Першого жовтня 2010 року на економічному факультеті відбувся ознайомчий захід для студентів 1–3 курсів. Його метою стала презентація діяльності Наукового товариства студентів та аспірантів економічного факультету, яку провела голова НТСА факультету Віталія Лігузова, а також студентської наукової проблемної групи «Теоретичні та практичні проблеми управління фінансами» (науковий керівник — професор Алла Череп).

Студенти ознайомились з історією становлення та розвитку НТСА ЗНУ та з основними завданнями товариства та проблемної групи, побачити фотозвіт наукової діяльності на факультеті за минулий навчальний рік.

Під час презентацій усі бажаючі могли написати заяву про вступ до Наукового товариства студентів й аспірантів економічного факультету та стати членом інформаційної розсилки Товариства.

6 листопада 2010 року відбувся навчально—розважальний захід під назвою «Що? Де? Коли?». Для участі в ньому запрошувалися школярі 8–9 класів учні Малої академії управління бізнесом (МАУБ КЦМтаШ). Ведучими конкурсу були члени НТСА економічного факультету Трунов Костянтин та Войтенко Дар’я.

На початку заходу с привітальним словом до присутніх звернулася декан економічного факультету Череп А.В, яка звернула увагу на необхідність проведення подібних заходів, оскільки вони сприяють залученню школярів до наукових співпраць із студентами та викладачами вищих навчальних закладів, допомагають відкрити та розвинути науковий потенціал, а також побажала всім цікавої гри та успіхів у змаганні.

Було сформовано чотири команди: «Бізнесстар», «Greenmoney», «Бізнесландія» та «Королі економіки». Конкурс проходив дуже цікаво та активно завдяки підбору різноманітних завдань як за тематикою, так і за складністю, серед яких були бліц—питання, кросворд, ребуси, задачі. Учасники мали змогу проявити свої знання не лише в економічній сфері, але й продемонструвати загальну обізнаність та ерудованість завдяки конкурсу з логічними задачами. В окремому конкурсі свої знання та навички могли проявити капітани команд, яким було запропоновано скласти з частин економічні поняття та терміни.

За результатами конкурсу було визначено переможців. Третє місце зайняла команда «Бізнесстар» (36 балів), друге місце посіла команда «Greenmoney» (45 балів). Перше місце розділили між собою команди «Бізнесландія» та «Королі економіки» (по 46 балів).

Капітани команд та учасники, які проявили найактивнішу участь у грі, отримали подарунки у вигляді щотижневика. Наприкінці заходу Алла Василівна презентувала збірники молодих науковців з конференції «Молода наука» з метою заохочення школярів до наукової діяльності та особисто вручила їх учасникам конкурсу та їх керівникам.

В рамках святкування тижня Економіко—правничого коледжу ЗНУ актив Наукового товариства студентів та аспірантів економічного факультету підготував для його студентів інтелектуальний захід. Ведучими стали голова НТСА екон. ф-ту Лігузова Віталія та голова прес—сектору НТСА екон. ф—ту Трунов Костянтин.

Було сформовано три команди: «Фаворит» (студенти третього курсу спеціальності «Фінанси та кредит» і «Бухгалтерський облік»), «ФСБ» (студенти другого курсу спеціальності «Фінанси та кредит» і «Бухгалтерський облік»), «Лютые» (студенти другого курсу спеціальності «Організація виробництва»).

Завдяки різноманітним завданням, студенти коледжу змогли продемонструвати не лише свої знання економічних дисциплін, але й загальну ерудованість та логіку. Серед запропонованих завдань були бліц—питання, кросворд, ребуси, тести, поєднання розірваних економічних термінів.

Студенти коледжу проявили свої знання та вміння не лише в команді, але й індивідуально — у вигляді конкурсу капітанів.

За результатами гри призові місця розподілились наступним чином: 1 місце — «Фаворит», 2 місце — «Лютые», 3 місце — «ФСБ».

Вітаємо всіх учасників інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» і бажаємо їм наснаги та успіхів у навчанні.

25 листопада на економічному факультеті відбувся круглий стіл «Ціноутворення як основа забезпечення ефективності функціонування підприємств та чинник підвищення добробуту населення».

Учасники розглянули процес ціноутворення в рамках чотирьох секцій: «Теоретико—методичні засади формування ціни», «Цінова політика суб’єктів господарювання», «Вплив ціноутворення на економіку держави та регіонів».

Почесними гостями круглого столу стали: Носенко Інесса Ісаківна (директор Єврейского центру «Мазаль тов»), Дейгін Григорій Борисович (агенство «Сторно»), Старікова Олена Михайлійвна (Мала академія управління бізнесом КРЦМтаШ), викладачі та студенти. Запрошеними також стали учні Малої академії управління бізнесом.

Зі вступним словом «Проблеми ціноутворення в умовах кризи» до учасників звернулася декан економічного факультету, д.е.н., професор Череп Алла Василівна.

Доповідачі у своїх дослідженнях розкрили процес ціноутворення у різних галузях економіки, його особливості, проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення.

За результатами роботи круглого столу було визначено ряд найважливіших проблем розвитку економіки України в сучасних умовах. З метою вирішення зазначених проблемних питань були обговорені та отримали схвалення пропозиції доповідачів, які були сформульовані у вигляді резолюції.

23 грудня на економічному факультеті відбулося засідання круглого столу «Інфляційні процеси та їх вплив на економіку держави і добробут населення».

Зі вступним словом «Вплив інфляції на економічні процеси» до учасників звернулася декан факультету, д.е.н., професор Череп Алла Василівна.

Активну участь у роботі круглого столу взяли студенти економічного факультету, які дослідили широке коло питань стосовно інфляційних процесів. Так, були представлені наступні доповіді: «Інфляція: сутність та структура», «Інфляція — неминучий складник економічного розвитку України», «Ретроспективний аналіз інфляційних процесів в Україні», «Взаємозв’язок інфляції та інфляційних очікувань», «Основні внутрішні чинники розвитку інфляції в Україні», «Інфляція економіки в умовах автаркії», «Вплив інфляції на добробут населення», «Інфляція та її вплив на залучення інвестицій в економіку України», «Інфляційні процеси у регіонах України», «Методи прогнозування інфляції».

В обговоренні висловили свою думку представники бізнесу, які були запрошені у якості експертів: Голубєва Ольга Степанівна, фінансовий директор ТОВ «Спецремстройсервіс», Пучков Олексій Володимирович, директор ТОВ «Урожай». Вони зазначили, що інфляційні процеси мають значний вплив на діяльність суб’єктів господарювання, а дослідження цього явища дозволить впроваджувати науково обґрунтовані рекомендації у практичну діяльність.

За результатами круглого столу буде видана колективна монографія, в якій опублікуються дослідження інфляційних процесів студентами та викладачами економічного факультету ЗНУ.

13 січня в рамках Дня відкритих дверей «Економіко—правничого коледжу Запорізького національного університету» було проведено науково—розважальний захід ─ «Що? Де? Коли?», учасниками якого могли стати всі бажаючі: як абітурієнти, що завітали до нас, так і їхні батьки.

Ведучими програми були голова НТСА економічного факультету Лігузова Віталія та голова прес—сектору НТСА економічного факультету Трунов Костянтин.

Всіх бажаючих прийняти участь у грі було поділено на три команди: «Архимеды», «Смелые» та «Знания», в кожну з яких входили і учні різних шкіл, і їхні батьки, що зробило проведення заходу більш захоплюючим та цікавим.

Оскільки не всі з учасників мали базу економічних знань, то завдання не обмежувалися суто економікою, але й включали задачі на логіку, на ерудицію та загальну обізнаність. Завдяки такому підбору завдань учасники мали змогу максимально найкраще проявити себе, свої знання та вміння. Не дивлячись на те, що навіть в межах однієї команди не всі учасники знали один одного, гра по—справжньому об’єднала їх, згуртувала та спонукала до плідної й колективної роботи заради спільної мети — перемоги. Всі учасники команд виявили неабиякий інтерес та бажання проявити себе якнайкраще, тому гра проходила доволі жваво, активно, цікаво та весело.

Даний захід продемонстрував наскільки легко та цікаво може проходити спільна робота дорослих та підлітків, як швидко можуть порозумітися навіть незнайомі люди, коли їх об’єднують спільні інтереси та бажання перемоги!

Завдяки підбору різних завдань кожен з учасників міг себе проявити як індивідуально, так і працюючи в колективі (при проведенні завдання «Кросворд»).

По завершенню заходу були наступним чином розподілені призові місця: І місце — команда «Знания» (44 бали), ІІ місце — команда «Смелые» (37 балів) та ІІІ місце — команда «Архимеды» (24 бали). Однак жоден з учасників не залишився без подарунка — листівки до Дня Святого Валентина, а учасники команди переможниці ще й додатково отримали святкові призи.

17 лютого на економічному факультеті відбувся круглий стіл на тему «Бюджетування як інструмент ефективного управління потенціалом суб’єктів господарювання регіонів та держави».

Почесними гостями заходу стали Пуліна Тетяна Вініамінівна, к.е.н., доцент, докторант Національного університету харчових технологій, Гнедков Олексій Юрійович, директор Інноваційного соєвого центру.

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернулася декан економічного факультету, д.е.н., професор Череп Алла Василівна.

Алла Василівна підкреслила актуальність теми круглого столу, оскільки за сучасних умов ринку існує нагальна необхідність бюджетування діяльності суб’єктів господарювання.

Круглий стіл працював за наступними напрямками: «Бюджет суб’єкта господарювання — основа забезпечення його ефективного функціонування», «Бюджетування як ефективний механізм забезпечення сталого розвитку регіону», «Бюджет держави як механізм державного регулювання національної економіки».

Перед присутніми із ґрунтовними та цікавими доповідями виступили студенти першого-п’ятого курсів, які розкрили процес бюджетування з різних аспектів та представили світовий досвід механізмів його ефективного здійснення.

До активної дискусії залучилися не лише студенти, а й викладачі кафедри «Фінанси та кредит», які розкрили своє бачення сучасних процесів бюджетування та можливостей покращення механізмів його застосування на різних рівнях економіки.

За результатами роботи круглого столу планується випуск колективної монографії, в якій розмістяться наукові статті викладачів та студентів з питань бюджетування.

12 квітня в актовій залі п’ятого корпусу відбулося засідання секції «Економічні науки» в рамках університетської науково—практичної конференції «МОЛОДА НАУКА». Голова секції — декан факультету, д.е.н., професор, Череп Алла Василівна. Відкривав засідання секції телеміст з Національним дослідницьким технологічним університетом (м. Москва).

До участі в конференції було подано 67 тез. У доповідях були представлені ґрунтовні наукові дослідження актуальних питань сучасного економічного розвитку, які викликали велику зацікавленість учасників та слухачів секції. В конференції взяли участь представники різних структурних підрозділів ЗНУ.

14 - 15 квітня на економічному факультеті відбулася V Міжнародна студентська конференція «Інноваційні ідеї молоді в соціально—економічному розвитку України ХХІ століття».

Відкривала конференцію декан економічного факультету Череп Алла Василівна, яка наголосила на існуванні великої кількості проблем в економіці та необхідності активної участі молоді у їх вирішенні.

Конференція була проведена за чотирма секціями «Теоретичні проблеми інноваційних процесів у період глобалізації», «Сучасні проблеми інноваційної та інвестиційної діяльності в економіці України», «Актуальні проблеми фінансування інноваційної діяльності в ХХІ столітті», «Моделювання інноваційних процесів в економічних системах».

Студентами були представлені цікаві доповіді про різноманітні економічні проблеми. Вражає глибина наукових досліджень та практична цінність запропонованих шляхів вирішення проблем. Майже кожна доповідь була активно обговорена.

По закінченню засідання секцій найактивніші студенти були нагороджені грамотами у різних номінаціях. За результатами обговорення була сформована резолюція, в якій зазначені пропозиції студентів щодо вирішення актуальних економічних проблем. Резолюцію конференції було відправлено до Запорізької міської ради на розгляд. За результатами конференції видано два томи збірника студентських тез доповідей.

21 квітня на факультеті відбувся останній в цьому навчальному році круглий стіл «Фінансово—економічна безпека як чинник стабілізації економіки держави, регіону, підприємства».

Були запрошені експерти: Базілюк Катерина Володимирівна, менеджер Запорізького державного центру науки, іновацій та інформатизації (ЗЦНІІ), координатор проектів міжнародного співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій; Сєлін Станіслав Миколайович, експерт Запорізького регіонального контактного пункту від Офісу Спільної підтримки інтеграції України до Європейського дослідницького простору (JSO—ERA); Лепьохін Олександр Васильович, начальник Управління Пенсійного фонду України Орджонікідзевського району м. Запоріжжя; Магдич Сергій Борисович, директор Запорізького філіалу ПУМБ; Нагаєць Станіслав Вікторович, директор Запорізького філіалу «Енергобанк».

Студенти мали можливість презентувати свої дослідження за наступними напрямами: фінансово—економічна безпека підприємств, регіону, держави.

Протягом 2010–2011 навчального року активом НТСА економічного факультету було підготовано 5 спецвипусків інформаційного бюлетня «Науковець», а також інформаційні повідомлення щодо наукових подій на факультеті на чайт Запорізького національного університету.

Голова Наукового товариства студентів та аспірантів економічного факультету ЗНУ Віталія Лігузова

08.11.2013 15:54
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua