Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Економічний факультет / Міжнародна діяльність як складова динамічного розвитку економічного факультету  

Міжнародна діяльність як складова динамічного розвитку економічного факультету

Ще відносно нещодавно активної міжнародної роботи на економічному факультеті не спостерігалося – поїздок за кордон було небагато, договори про міжнародне співробітництво та спільні наукові розробки були майже відсутні. Ситуація почала змінюватися у 2009 р. з приходом на посаду декана д.е.н, професора Череп А.В., яка активізувала міжнародну роботу на факультеті.

Основні завдання міжнародної роботи на економічному факультеті відповідно до пріоритетних напрямів міжнародної діяльності ЗНУ є наступними:

  • співробітництво із закордонними ВНЗ у сфері науки та освіти;
  • підготовка та реалізація міжнародних освітніх та наукових проектів;
  • інтенсифікація академічної мобільності студентів та викладачів;
  • організація навчання іноземних громадян.

Протягом 2010–2011 рр. можна відзначити наступні результати в галузі міжнародного співробітництва на економічному факультеті:

1. Прийняття студентами економічного факультету участі у Міжнародних програмах, конференціях та заходах, а саме:

1.1. програма “Work&Travel”, США (4 студенти):
– Комісарова А.В. – фінанси (літо 2010 р.);
– Почерніна Є.С. – міжнародна економіка (травень – вересень 2011 р.);
– Семеніченко А.П. – облік (травень – вересень 2011 р.);
– Анікєєва Д.О. – міжнародна економіка (травень – вересень 2011 р.)

1.2. мовні курси, м. ДюМен, Франція (5 студетів):
– Редько Ю.А. (літо 2010 р.);
– Тітова К.А. – міжнародна економіка (літо 2010 р.);
– Шаповалова К.М. – фінанси (літо 2011 р.);
– Райло – (літо 2011 р.);
– Брисенков Д.А. – міжнародна економіка (літо 2011 р.).

1.3. конференція по харчовим технологіям, Словаччина (1 студентка) – Нарушина Т.В. – міжнародна економіка;

1.4. культурні заходи з приводу дня Перемоги, Білорусія (1 студент) – Афонін О.О. – облік (травень 2011 р.);

1.5. місіонерська навчальна програма центру «Стайгер», м. Кроніс, Німеччина (1 студентка) – Нарушина Т.В. – міжнародна економіка (літо 2011 р.);

2. Укладення договору про співробітництво з Білоруським торгово–економічним університетом споживчої кооперації, а також окремого договору про співробітництво між кафедрою фінансів та кредиту Запорізького національного університету та кафедрою податків та оподаткування Білоруського торгово–економічного університету споживчої кооперації.

Необхідно відзначити, що білоруські колеги приймають досить активну участь у щорічній міжнародній конференції «Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів», яка вже протягом 5 років в жовтні місяці проводиться на економічному факультеті. Наприклад, у 2010 р. було прийнято 10 тез від учасників з Білорусії (4,7% від загальної кількості).

У 2011 р. до участі в щорічній міжнародній студентській конференції «Інноваційні ідеї молоді в економіці ХХІ ст.», яка традиційно проводиться на економічному факультеті у квітні місяці, було прийнято 10 тез від учасників з Російської Федерації (Национальный исследовательский технологический университет («МИСиС»), г. Москва)

3. Прийняття участі в організації святкування «Дня Європи», який вже став традиційним святом на теренах Запорізького національного університету.

Презентована економічним факультетом країна – Італія.

Так, 21 травня 2011 року, з 15 до 18 години, на головній площі міста – Фестивальній – відбулося урочисте святкування Дня Європи за підтримки Мережі Центрів європейської інформації України та Міжнародного Фонду «Відродження». Програма святкування була розроблена за форматом проведення Дня Європи – 2011 “Я поділяю європейські цінності”.

У святкуванні Дня Європи від економічного факультету взяли участь 12 студентів (Носенко Олександр – гр. 8.5120–1; Чаусова Марина – гр. 8.5160–1; Педорець Аліна – гр. 3599–1; Шишко Юлія – гр. 3599–1; Афонін Олександр – гр. 3598–2; Савьолов Микита – гр. 3530–1; Яланська Анастасія – гр. 3530–1; Лейбович Алла – гр. 3520–1; Пазініч Анна – гр. 3590–1; Шустова Анастасія – гр. 3599–1; Резнік Анастасія – гр. 3599–1; Клименко Станіслав – гр. 3528–1).

У програму, якою представники економічного факультету розважали гостей Європейського містечка увійшли: танець українок на головній сцені, жарти, загадки, виконання сучасного італійського танцю, гра на гітарі, роздача буклетів з інформацією про Італію, частування гостей італійською національною стравою (піца).

4.Прийняття участі студентами та викладачами економічного факультету участі у спільному українсько–польському профорієнтаційному заході «Дні відкритих дверей» для української молоді та професорсько–викладацького складу українських ВНЗ.

Зазначений захід проводився Корпорацією «Українсько–польський Центр академічних обмінів» під патронатом Державної служби Українська делегація у Вищій банковій школі у м. Ходжуві.Вища школа управління і адміністрування (м. Ополе), Вища банківська школа (м. Хожув), Шльонський університет (м. Катовіце), Лодзинська політехніка (м. Лодзь) – у травні 2011 р.

До складу делегації від економічного увійшли наступні викладачі та студенти:

  1. Череп Алла Василівна – д.е.н., професор, завідувач кафедрою фінансів та кредиту, декан економічного факультету.
  2. Кущик Анатолій Петрович – к.е.н., доцент кафедри фінансів та кредиту.
  3. Соловйова Людмила Олександрівна – к..е.н., доцент кафедри фінансів та кредиту
  4. Шмиголь Надія Миколаївна – к..е.н., доцент кафедри фінансів та кредиту.
  5. Заховалко Тетяна Вікторівна – к.ф.м.н., доцент кафедри економічної кібернетики.
  6. Максишко Наталія Костянтинівна – д.е.н., професор, завідувач кафедрою економічної кібернетики .
  7. Шмиголь Надія Миколаївна – к.е.н., доцент кафедри фінансів та кредиту.
  8. Лігузова Віталія Олександрівна – студентка 4 курсу, спеціальність «Облік та аудит».

За результатами поїздки та з метою продовження україно–польського співробітництва знаходиться на рівні підписання договір з Економічним університетом у Катовіцах, Польща).

5. Налагодження зв’язків та організація спільної наукової роботи з Тюменським державним університетом, результатом якої є написання спільної україно–російської монографії «Современные проблемы экономической безопасности в пост социалистическом обществе и пути их решения», в якій визначено основні напрямки забезпечення економічної безпеки окремих суб'єктів господарювання, регіонів і країн з погляду їхньої відповідності сучасним умовам з урахуванням трансформаційних перетворень в економіках України й Росії. Зазначена наукова праця зараз знаходиться на стадії підготовки до друку.

6. Прийнято участь у зустрічі з експертами міжнародного проекту «ТЕМPUS QUATMI» (у якому задіяні вищі навчальні заклади із 10 країн, у тому числі – із України), які завітали в ЗНУ з міжнародним візитом. Свою місі експерти вбачають в тому, аби допомогти нашим університетам оцінити власні можливості й відповідно до цього розробити стратегію інтеграції до міжнародного освітнього простору.

Керівник центрів мовної підготовки університету імені Карла фон Оссієцького (м. Ольденбург; Німеччина) Ріхард Стінхофф і керівник програм академічних обмінів університету ім. Коперніка (м. Торунь; Польща) Марта Вишневська заслухали звіти заступників деканів про академічну мобільність своїх студентів і викладачів, участь у міжнародних проектах, проведення міжнародних конференційта залишилися задоволеними.

Проте, не зважаючи на суттєву активізацію міжнародної роботи на економічному факультеті, не можна не відзначити існування в цій галузі певних проблем. Основні з них пов’язані, насамперед, з низьким рівнем володіння студентами та викладачами факультету іноземної мови, а також з фінансовими аспектами, адже більшість програм вимагають від їх учасників певних витрат власних коштів, що є не можливим, зважаючи на скрутне фінансове становище багатьох студентів.

Щодо перспектив та розвитку міжнародного співробітництва на факультеті, необхідно відзначити плани щодо укладення договору про співпрацю з Тюменським державним нафтогазовим університетом, написання спільних монографій з науковцями зазначеного вузу, а також Тюменського державного університету (тематика наукових праць стосуватиметься проблемних аспектів управління персоналом, функціонування та розвитку кластерних об’єднань й технопаркових структур), продовження та розвиток співробітництва з вищими навчальними закладами Польщі.

Заступник декана з міжнародної діяльності к.е.н., доцент О.С. Богма

15.11.2013 10:49
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua