Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Біологічний факультет / Графік навчального процесу та розклад занять / Заочна форма навчання / Кафедра загальної та прикладної екології та зоології  

Кафедра загальної та прикладної екології та зоології

Попередником кафедри загальної та прикладної екології і зоології, яку очолює д.б.н., проф. О.Ф. Рильський, були кафедри зоології, а також загальної та прикладної екології (засновником кафедри в 2002 році був проф., д.ф.-м.н. В.В. Савін). До вересня 2012 року кафедрою керувала д.б.н., професор Бовт В.Д. При кафедрі була створена навчальна лабораторія «Прикладної ентомології» та науково-дослідна лабораторія «Біоіндикації та біоекології». Наукові напрямки роботи робітників кафедри: адаптаційно-еволюційні механізми живого; екологічна валеологія, інструментальні засоби моніторингу забруднення системи «людина – життєве середовище»; забруднення електромагнітним випромінюванням; експрес-тестування забруднення води солями важких металів; експрес-тестування засоленості та кислотності ґрунтів; моніторинг впливу несприятливих факторів довкілля на інтегральний показник здоров'я людини. Значна частина викладачів задіяна в державній програмі «Талановиті діти України», у проведенні олімпіад та захисту науково-дослідних робіт МАН. У 2005 р. команда біологів посіла перше місце на Всеукраїнській олімпіаді. Для тих, хто бажає поглибити свої знання, на кафедрі працює гурток «Сучасний ентомолог», «Вивчення антропогенного стресу та пристосування до нього» та «Проблеми моделювання урбоекосистем та їх використання».

Багато років працівники кафедри займаються дослідженням фауністичного складу безхребетних тварин степового Придніпров'я та стійкості організму до чинників навколишнього середовища. Пріоритетними напрямками роботи є вивчення Червонокнижних, рідкісних та зникаючих видів, кровосисних комах, шкідників сільського господарства, гідробіонтів та синантропних видів тварин.

У зв'язку з глобальним потеплінням клімату, все частіше в нашому регіоні стали реєструватись випадки таких особливо – небезпечних хвороб, які раніше зустрічались виключно в країнах з тропічним кліматом. На кафедрі займаються вивченням хвороб, зокрема малярії, дірофіляріозу, хвороб Західного Нілу, Лайм-бореліозу тощо, які передаються через укуси кровосисних комах — комарів або кліщів. Особливу приділяють вивченню стану природних та напівприродиих екосистем.

Кафедрою зібрані та оброблені матеріали щодо паразитичних та хижих комах, виявлена ефективність та доцільність їх використання в системі захисту рослинних насаджень агроценозів та міських парків і скверів. Створені колекції ентомофагів, які використовуються як з навчальною метою так і спеціалістами господарств на базі яких проводяться моніторингові дослідження. Робота виконується у співпраці з відділом систематики ентозоології НАН України.

КОЛЕКТИВ КАФЕДРИ:

РИЛЬСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ – доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології

Рильський Олександр Федорович народився в м. Запоріжжя 2 квітня 1952 року. В 1969 році закінчив середню школу № 70, далі авіаційний технікум в м. Запоріжжя. Служив в спецпідрозділах Військово – Повітряних сил СРСР. В 1979 році закінчив радіофізичний факультет Харківського державного університету за спеціальністю “Біофізика„. В 1983–1986 роках був аспірантом у професора П.І. Гвоздяка в Інституті Колодної хімії та хімії води АН України в м. Києві. В червні 1986 року захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю – “Мікробіологія„ в Інституті Мікробіології АН Білорусії м. Мінськ.

З 9 вересня 1986 року почав працювати в Запорізькому державному університеті на кафедрі біологічних основ фізичного виховання. В грудні 1986 року очолив наукову лабораторію “Екологія„. В 2000 році був на стажуванні в Німеччині, працював у сучасних фізико – хімічних лабораторіях, та вивчав питання пов’язані з розробкою енергозберігаючих технологій, методів захисту оточуючого середовища від антропогенного впливу. Автор понад 50 наукових робіт, серед яких також є винаходи та патенти, брав учать у розробці та написанні серії підручників для середньої школи “Екологія рідного краю„.В 2009 році поступив в докторантуру інституту Агроекології УААН України м. Києва.

З вересня 2012 року – завідувач кафедри загальної та прикладної екології та зоології.

ВОРОНОВА НАТАЛІЯ ВАЛЕНТИНІВНА

Кандидат біологічних наук, доцент. у 1992 р. закінчила біологічний факультет Запорізького державного університету за спеціальністю – “біолог, викладач біології та хімії”. З 1993–2001 рр. асистент кафедри фізіології, зоології з курсом ЦО Запорізького державного університету. У 2000 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: “екологія личинок кровосисних комарів (diptera, culicidae) зони впливу верхів’я Каховського водосховища” за спеціальністю – “екологія” у спеціалізованій раді Дніпропетровського державного університету. З 2001–2002 рр. старший викладач, а у жовтні 2002 року – доцент кафедри зоології Запорізького національного університету. Автор понад 70 наукових праць, серед яких 1 навчальний посібник, 3 патенти на винахід та 2 монографії. У 2006 році за значний вклад у підготовку талановитої молоді була відзначена стипендію мера м. Запоріжжя. З 2004–2006 рр. була головою профспілки біологічного факультету ЗНУ та заступником декана з інформації та маркетингу. Голова Запорізького відділення Українського ентомологічного товариства, член Запорізького відділення паразитологічного товариства.

З серпня 2006 року і по цей час займає посаду помічника ректора з виховної роботи.

ГОРБАНЬ ВАЛЕРІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ

Горбань В.В. – доцент кафедри загальної та прикладної екології та зоології, кандидат біологічних наук. Закінчив Запорізький національний університет, біологічний факультет у 1999 році. З листопада 2001 р. навчався у цільовій аспірантурі Дніпропетровського національного університету за спеціальностю “екологія”. В грудні 2004 року захистив кандидатську дисертацію на тему: ”Еколого-біологічні та консортивні особливості існування Аedes vexans (Diptera, Culicidae) в умовах заплавних дібров степового Придніпров’я” у спеціалізованій раді Дніпропетровського національного університету за спеціальністю – “екологія”.

Горбань В.В. керує науково - дослідними роботами студентів спеціалізації «Прикладна ентомологія» з проблем дослідження “Епідеміологічного значення кровосисних членистоногих Запорізького регіону”, бере активну участь у випуску та обговоренні наукових та навчально-методичних матеріалів, що розробляються співробітниками кафедри. Є заступником голови Ради молодих учених біологічного факультету ЗНУ, секретарем Запорізького відділення Українського ентомологічного товариства та членом Запорізького відділення паразитологічного товариства, впродовж 2007–2008 та 2011 років був секретарем галузевої конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з розділу “Біологічні науки”, а також є членом журі МАНу з біології Запорізького відділення. На біологічному факультеті Горбань В.В. є відповідальним за профорієнтаційну роботу та за працевлаштування студентів. На сьогодні Горбань В.В. є автором 70 науково-методичних праць. Серед них 2 монографії, 1 навчальний посібник з грифом МОН, 1 патент на винахід, 14 навчально–методичних розробок.

Горбань В.В. отримав грант Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених у 2008 році за темою: “Санітарно-епідеміологічне значення кровосисних членистоногих заплавних дібров степового Придніпров’я” та грант Президента України для обдарованої молоді на 2009 рік за темою: “Оцінка санітарно–епідеміологічної та екологічної ситуації рекреаційних зон північно-західного Приазов’я”. Стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих учених на 2006–2008, та 2010–2012 роки та нагороджений грамотою Міністерства освіти і науки України у 2008 році.

Розробив і читає спецкурси “Медико–ветеринарна арахноентомологія”, “Екологія комах”, “Фізіологія комах”, “Біотопи розвитку кровосисних комах”. Веде лабораторні заняття з “Зоології безхребетних”.

КОРЖ ОЛЕКСАНДР ПАВЛОВИЧ

Корж Олександр Павлович кандидат біологічних наук, доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології.

Народився 12 липня 1970 року в м. Запоріжжя.

У 1992 році закінчив біологічний факультет Запорізького державного університету за спеціалізацією «мисливствознавство» і в цьому ж році поступив до аспірантури до Лисенка Валерія Івановича. Спеціалізувався на дичорозведенні, зокрема - на фазановодстве. Захистив кандидатську дисертацію «Удосконалювання методів розведення фазанів ex-situ» в 1995 році в спеціалізованій раді ДО 164.01.01. Всеросійського науково-дослідного інституту охорони природи та заповідної справи Міністерства охорони навколишнього середовища та природних ресурсів Росії. Офіційними опонентами виступали О.С. Габузов і А.Г. Сорокін.

У 2002 році одержав звання доцента кафедри зоології. У 2011 році. Вступив до докторантури при кафедрі загальної та прикладної екології і зоології Запорізького національного університету на спеціалізацію «Зоологія». Зараз працює доцентом кафедри загальної та прикладної екології і зоології Запорізького національного університету. Корж О.п. є автором близько 96 публікацій, серед яких навчальні посібники для Вузів, підручники для школи (екологія рідного краю), статті з розведенню дичовини, екології тварин тощо. Він є одним із авторів програми регіонального курсу «Екологія рідного краю» для загальноосвітніх закладів.

навчальні посібники для Вузів:

  1. Корж О.П. Основи еволюції: навчальний посібник / О.П.Корж. – Суми: Університетська книга, 2006. – 381 с.
  2. Корж О.П., Лебедєва Н.І., Воронова Н.В., Горбань В.В. Основи паразитології (паразитизм як біологічне явище): навчальний посібник. - Суми: Університетська книга, 2009. – 270 с.
  3. Корж О.П. Етологія тварин: навчальний посібник / О.П.Корж. – Суми: Університетська книга, 2011. – 236 с.

ДОМБРОВСЬКИЙ КОСТЯНТИН ОЛЕГОВИЧ

Домбровский Костянтин Олегович кандидат біологічних наук, доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології

У 1995 році закінчив біологічний факультет Запорізького державного університету. З вересня 1995 року працював асистентом кафедри фізіології, зоології та мисливствознавства з курсом ЦО.

У 2000-2001 роках працював заступником декана біологічного факультету з виховної роботи.

У червні 2005 року захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.17 «Гідробіологія» за темою: «Макрозообентос літоралі верхів’я Каховського водосховища в умовах антропогенного впливу» в Інституті гідробіології НАН України (м. Київ).

З квітня 2008 року працює на посаді доцента кафедри загальної та прикладної екології і зоології.

У січні 2011 року присвоєно вчене звання доцента.

З 2009 року голова журі секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування» обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідних робіт МАН України (біологічний профіль), член журі Запорізької обласної учнівської предметної олімпіади з екології, член Науково-методичної ради біологічного факультету ЗНУ.

Автор понад 90 наукових публікацій, серед яких 1 робота входить до наукометричної бази даних «SCOPUS», 5 публікацій в журналах з імпакт-фактором, 19 у спеціалізованих виданнях переліку ВАК України, 25 патентів України на винахід, 34 статті та тези конференцій, 4 навчально-методичних посібників (у співавторстві), публікації розміщені на сайті (www.dombrovskiy.blogspot.com).

Викладає дисципліни: «Гідрологія», «Методи прогнозування стану гідросфери», «Екологія міських систем», «Нормування антропогенного навантаження на природне середовище», «Водопостачання та поліпшення якості води», «Теоретичні основи і технічний захист повітряного та водного басейну», здійснює керівництво курсовими, дипломними, магістерськими проектами.

Наукові інтереси: вивчення екології донних безхребетних які пов’язані із субстратом (макрозообентос, зооперифітон). Особливості структури угруповань макрозообентосу, зооперифітону малих річок, водосховищ, озер техногенного походження. Біоіндикаційні дослідження водних екосистем.

Відзначений грамотами ректора ЗНУ, голови Запорізької міської ради.

МАСЛОВА ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА

Маслова Оксана Володимирівна закінчила Запорізький державний університет за фахом фізик, викладач. У 1997 році за спеціальність 01.04.10 (Фізика напівпровідників та діелектриків) захистила кандидатську дисертацію по темі «Магнітооптичні властивості оброблених гранатових структур». Вчене звання доцента отримала 2002 році.

Наукові інтереси полягають у вивчанні проблем моделювання змінних процесів біологічних об’єктів під зовнішнім впливом. Це показано в опублікованих 23статтях та 5 патентах.

На біологічному факультеті ЗНУ виконує обов’язки відповідального з охорони праці та керівник навчальної групи ЦО.

КАПЕЛЮШ НАТАЛЯ ВІКТОРІВНА

Народилася у 1972 році у місті Запоріжжі.

У 1994 році з відзнакою закінчила біологічний факультет Запорізького державного університету.

З 2002 по 2008 роки виконувала обов’язки заступника декана з виховної роботи.

У 2008 році захистила кандидатську дисертацію у Київському національному аграрному університеті за спеціальністю “Екологія” на тему «Еколого-біологічні характеристики Platanus orientalis L. та Platanus acerifolia Willd. в насадженнях промислового міста Південного Сходу України». З 2006 року виконує обов”язки відповідального секретаря фахового видання “Питання біоіндикації та екології”. За активну і плідну наукову роботу у 2007-2008 н.р. та з нагоди Дня науки Капелюш Наталя Вікторівна нагороджена грамотою ректора ЗНУ С.М. Тимченко. Крім цього у 2007 році отримала подяку Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області.

Кандидат біологічних наук Капелюш Наталя Вікторівна має 38 наукових та навчально-методичних праць, з яких 16 фахових статей, 6 навчально-методичних посібника та 1 монографія на тему “Біологія платанів (Platanus orientalis L. i Platanus acerifolia Willd.) в урботехногенних умовах степової зони України”. Спільно із студентами займається наукової роботою у напрямку моніторингу аналізу атмосферного повітря м. Запоріжжя за станом деревних рослин.

ДУДАРЄВА ГАЛИНА ФЕДОРІВНА

Дударєва Галина Федорівна, доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології, кандидат сільськогосподарських наук. Закінчила Українську сільськогосподарську академію, факультет захисту рослин у 1982 р. Закінчила аспірантуру в Національному аграрному університеті. В 2003 р. захистила дисертацію на здобуття ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.11 «фітопатологія». Тема дисертації «Кореневі гнилі озимої та ярої пшениці, шляхи зниження їх розвитку в південному Степу України».1976-2005рр. працювала на Запорізьській державній сільськогосподарській дослідній станції УААН. Займала керівні посади науково-дослідної установи. Член сільськогосподарської палати Запорізької області.

З 2005 року працює на кафедрі загальної та прикладної екології і зоології на посаді доцента. Викладає дисципліни: «Хімічний захист рослин», «Лісова та сільськогосподарська ентомологія», «Екологічна безпека сільськогосподарської продукції», «Екологічна паспортизація територій та підприємств», «Метеорологія та кліматологія», «Екологічна експертиза», «Методологія та організація наукових досліджень».

За суміцниством є зав. навчально-науково-дослідною лабораторією біоіндикації та біоекології РННВЦ «Екологія»Запорізького національного університету.

Сфера наукових інтересів: фітопатологія, ентомологія, інтегрований екологічно безпечний захист рослин від шкідливих організмів, фіто санітарний моніторинг.

КОСТЮЧЕНКО НАТАЛІЯ ІВАНІВНА

кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри загальної та прикладної екології і зоології

У 1981 році закінчила факультет природничих наук Сімферопольського державного університету ім. М.В. Фрунзе.

З 1981 по 1992 рік працювала вчителем біології. З вересня1993 року – старшим лаборантом кафедри ботаніки і фізіології рослин, а з 2002 – старшим лаборантом кафедри загальної та прикладної екології Запорізького державного університету.

З вересня 2004 року працювала на посаді асистента кафедри загальної та прикладної екології, а з 2008 року – викладача цієї ж кафедри.

У 2010 році захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.16 – «Екологія» за темою: «Різноманіття мікроміцетів ґрунтів агроценозів олійних культур в умовах Південного Степу України».

Автор понад 30 наукових публікацій, серед яких 5 навчально-методичних посібників (у співавторстві).

Викладає дисципліни: «Екологія», «Мікробіологія», «Вірусологія», «Біофізика», «Промислова мікробіологія», «Біотехнологічні аспекти раціонального природокористування». Здійснює керівництво курсовими, дипломними, магістерськими роботами студентів біологічного факультету, учнівськими науково-дослідними роботами з екології МАН України.

Наукові інтереси: ґрунтова мікробіологія, вивчення впливу антропогенних чинників на мікробні угруповання ґрунтів Запорізького регіону.

Відзначена грамотами ректора ЗНУ, голови Запорізької міської ради.

ПОЗМОГОВА НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА

Позмогова Наталія Василівна - кандидат медичних наук. З 2011 року старший викладач кафедри загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ. Народилася 5 серпня 1967 року в м. Запоріжжя. У 1992 році закінчила Запорізькій медичний інститут за спеціальністю «лікувальна справа». З 1995 по 2004 рік, після проходження спеціалізації з медичної генетики на базі Харківського інституту удосконалення лікарів, працювала лікарем-генетиком, а згодом завідуючою медико-генетичним кабінетом Запорізької обласної лікарні, а з 2004 по 2010 рік завідуючою Запорізького обласного медико-генетичного центру. З 2004 року лікар вищої кваліфікаційної категорії. З 2002 по 2008 рік була головним спеціалістом з медичної генетики управління охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації.

У 2009 році на базі ДУ «Інститут гігієни та медичної екології АМН України ім. О.М. Марзєєва» захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 03.00.15 - «генетика». Тема дисертації «Чинники ризику формування генетично обумовлених репродуктивних втрат». У дисертаційній роботі було виявлено і кількісно характеризовано вплив пріоритетних чинників ризику формування генетично обумовлених репродуктивних розладів у населення Запорізької області. За результатами роботи керівництвом управління охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації було розроблено ряд організаційних заходів щодо зниження малюкової смертності в області. Має 15 публікацій у науково-фахових виданнях.

СТРЕЛЬЧЕНКО ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Старший викладач кафедри загальної та прикладної екології і зоології. У 1965 р. закінчив природничий факультет Сумського державного педагогічного інституту ім.. А.С. Макаренка і отримав звання вчителя біології, хімії і основ сільськогосподарського виробництва середньої школи.

З 1965 – 1966 р. старший викладач кафедри зоології Сумського педінституту, а з 1966 р. – молодший співробітник відділу акліматизації та гібридизації тварин НДІ тваринництва степових районів ім.. М.Ф. Іванова «Асканія - Нова». Автор 11 наукових праць з біології водоплавної дичини заповідника та відновленні рідкісних видів в умовах вальєрного утримання.

З 1991 р. по 2005 р. – асистент кафедри мисливствознавства та іхтіології Запорізького національного університету, а з 2005 р. і по цей день займає посаду старшого викладача кафедри загально та прикладної екології і зоології біологічного факультету ЗНУ.

У 2006 році написав підручник для учнів 7 та 8 класів з екології рідного краю та є автором 5 наукових публікацій з орнітофауни о. Хортиця, що покладено в основу його напрямку наукових досліджень. З 2006 року – голова Міжнародного екологічного фестивалю дитячих залізниць при Запорізький дитячій залізниці.

ДОМНІЧ АНДРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ

Кандидат біологічних наук, завідувач навчальної лабораторії «загальної екології і зоології» на кафедрі загальної та прикладної екології і зоології.

у 2010 році закінчив Запорізький національний університет за спеціальністю «Мисливствознавство та іхтіологія». У 2016 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 03.00.16 – Екологія.

Має 4 статті, які входять до наукометричних баз даних, 5 статей у фахових виданнях України та понад 10 тез доповідей за матеріалами конференцій.

Викладає дисципліни: загальна біологія, функціональна зоологія, біологія мисливських тварин, техноекологія, відтворення об’єктів дикої фауни.

Керує науково-виробничою (переддипломною) та загально-екологічною практикою студентів.

Сфера наукових досліджень: екологія диких тварин, енергетичний баланс екосистем, біоценотичне різноманіття степів України, дикі хижі та ратичні тварини, взаємозв’язок тварин як структурного елементу біогеоценозу.

СУЩИНСЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ДМИТРОВИЧ

Старший викладач кафедри загальної та прикладної екології і зоології.

28.09.1959 р. народження, м. Усть- Каменогорськ Казахської РСР. Громадянин України.

Вища освіта (09.1976 – 06.1981), Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут, фах – технологія неорганічних речовин, інженер-хімік-технолог.

Протягом 12.1981 – 12.1984 рр. навчався в аспірантурі Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту за спеціальністю 02.00.02 – аналітична хімія.

19.02.1988 р. на засіданні Спеціалізованої наукової ради Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 02.00.02 – аналітична хімія. Диплом виданий ВАК СРСР 01.06.1988 р.

Автор 97 наукових робіт (з них 12 патентів).

Стаж наукової роботи 33 роки.

КРУПЄЙ КРИСТИНА СЕРГІЇВНА

Асистент кафедри загальної та прикладної екології і зоології.

Народилася у 1990 році в с. Фащівка Луганської області. В 2007 році закінчила Фащівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Антрацитівської ради Луганської області.

У 2012 році закінчила з відзнакою магістратуру біологічного факультету Запорізького національного університету за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища». В цьому ж році вступила до аспірантури на кафедру загальної та прикладної екології і зоології за спеціальністю 03.00.16 – екологія. Працює над кандидатською дисертацією за темою «Біоіндикативні можливості пігментосинтезувальних дріжджів при забрудненні довкілля важкими металами та іншими ксенобіотиками».

У 2013 р. отримала подяку ректора ЗНУ за результатами проведення університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Молода наука-2013», плідну роботу з обдарованою молоддю та значний внесок у розвиток студентської науково-дослідної роботи. У 2013 р. виступала на телебаченні в програмі «Факти» на ictv (щодо екологічного стану малих річок в м. Запоріжжя) та на радіо «Юніверс» Запоріжжя (щодо проведення конференції «Молода наука-2013 на біологічному факультеті ЗНУ). У 2014 р. визнана кращим аспірантом біологічного факультету (грамота декана біологічного факультету ЗНУ).

З 2013 року – асистент кафедри загальної та прикладної екології і зоології та лаборант (за сумісництвом) навчально-науково-дослідної лабораторії біоіндикації та біоекології РННВЦ «Екологія» Запорізького національного університету.

Займається зі співробітниками кафедри науково-дослідною роботою «Дослідження адсорбційно-деструктивних властивостей нових штучних носіїв-наповнювачів біофільтрів з метою доочищення води та зменшення її скиду в р. Мокра Московка».

Керує курсовими та дипломними (бакалаврськими) роботами у студентів денної форми навчання. Спільно із студентами займається наукової роботою у напрямку біоіндикації якості води, бере участь у підготовці студентів до виступів на науково-практичних конференціях, конкурсах, круглих столах, олімпіадах. Здійснює керівництво студентською науковою проблемною групою «Водна та ґрунтова мікробіологія». Виконує обов’язки куратора студентів-екологів. У 2016 р. підготувала конкурсну роботу бакалавра IV курсу Місірук М.О., яка посіла 1 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за галуззю науки «Екологія та екологічна безпека».

Крупєй К.С. розробила і читає курс «Біоіндикація та біометрія» для студентів денної форми навчання напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього природного середовища та збалансоване природокористування». Викладає також лабораторні і практичні заняття з інших дисциплін («Мікробіологія і вірусологія», «Біофізика», «Урбоекологія», «Моделювання та прогнозування стану довкілля», «Заповідна справа» тощо).

Є співавтором понад 60 наукових публікацій, серед яких 9 наукових статей у фахових виданнях, 1 стаття, яка входить до наукометричної бази даних Scopus, 2 патенти (на винахід та на корисну модель), 1 навчально-методичний посібник та тези доповідей у конференціях різного рівня організації.

Сфера наукових інтересів: водна мікробіологія, біоіндикація стану водних екосистем, вивчення впливу важких металів та інших ксенобіотиків на дріжджів-біоіндикаторів.

21.04.2016 13:25
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua