Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Факультет соціальної педагогіки та психології / Кафедри / Кафедра акторської майстерності / Викладачі  

Викладачі

Гончаренко Юліана Володимитрівна

кандидат педагогічних наук, доцент

Закінчила факультет хореографії Київського національного університету культури і мистецтв. Працювала викладачем хореографії "Комплексу естетичного виховання № 66", кафедри теорії і методики соціокультурної роботи Запорізького державного університету.

Із 2004 року – викладач хореографії кафедри акторської майстерності ЗНУ.

У 2007 році закінчила аспірантуру Запорізького національного університету на денному відділенні. Володар диплому Гран-прі фестивалю "Різдвяні вогні" в Угорщині, Першої премії на IV Міжнародному фестивалі в Болгарії в номінації "Естрадно-сучасна хореографія", диплому "За кращу хореографічно-постановчу діяльність", дипломант II премії на IV Всеукраїнському фестивалі танцю "Сузір’я мрій".

У 2008 році отримала Стипендію міського голови м.Запоріжжя в номінації "Кращий працівник шкільного та позашкільного закладу освіти, який має переможців у творчих і міжнародних конкурсах".

У 2009 році захистила кандидатську дисертацію й отримала вчену ступінь кандидата педагогічних наук. У 2012 році - вчене звання доцента.

Автор більш ніж 30 одноосібних праць з хореографії, в тому числі методичні рекомендації з курсу «Хореографія» для студентів рівня вищої освіти «Бакалавр», Навчальний посібник з курсу «Вступ до спеціальності», навчально-методичний посібник з курсу «Хореографія» з грифом МОН.

Виступає з доповідями на міжнародних, всеукраїнських і регіональних науково-практичних конференціях, друкує статті в наукових журналах.

Бере участь у якості опонента при захисті кандидатських дисертацій у Вчених Радах України.

Відповідає за науково-методичну діяльність викладачів кафедри акторської діяльності.

Керує науковою роботою студентів, які виступають на науково-практичних конференціях ЗНУ.

Проводить майстер-класи й відкриті заняття з хореографії.

Хореограф-постановник та режисер концертних танцювальних номерів студентів 1-5 курсів, засновник хореографічних спектаклів за участю студентів спеціальності «Театральне мистецтво».

У 2012 році здійснено постановку хореографічної вистави «Замарашка» за мотивами п’єси Я. Гловацького, яка нагороджена спеціальним Дипломом Вищої театральної нагороди Придніпров’я - «Січеславна-2012». У 2014 році ця вистава отримала Диплом 1 ступеня на V Міжнародному театральному фестивалі імені Г.Гьокчера (Туреччина).

У 2013 році поставлена хореографічна вистава «Вероніка вирішує померти» за мотивами однойменного твору письменника Пауло Коєльо.

У 2014 році поставлена хореографічна вистава «Аліса в країні чудес» за мотивами казки Л. Керролла.

У 2015-2016 роках створена хореографічна вистава «Великий Гетсбі» за мотивами однойменного романа Френсіса Скотта.

Хореограф-постановник танців у дипломних виставах випускників спеціальності «Театральне мистецтво».

Керує народним танцювальним колективом студії танцю «UMOUTIONS – твоё движение», який нагороджений Дипломами та Почесними грамотами на танцювальних конкурсах. Гастролює по Україні та за її межами.

Голова журі всеукраїнських, регіональних хореографічних фестивалів і конкурсів ( у м. Запоріжжі - «Терпсихора», «Спадщина», у м. Києві - «Золоті лелеки» та інші).

Бере участь у мистецько-просвітницькій роботі телеканалів «Запоріжжя», «ТВ-5».

Здійснює профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді у загальноосвітніх школах м. Запоріжжя.

За сумлінну працю, плідну роботу зі студентами та з нагоди 20-річчя від дня заснування факультету СПП та 15-річчя від дня заснування кафедри нагороджена Почесними грамотами ректорату ЗНУ.

Бакум Юрій Павлович

народний артист України, професор

У 1979 році закінчив Харківський інститут мистецтві мені І.П. Котляревського за спеціальністю актор драматичного театру і кіно.

З 1979 року працює актором Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Щорса (з 2004 року –імені В.Г. Магара). За 36 років роботи в театрі створив більше 150 різнопланових, різножанрових ролей.

Серед них:

Голохвастов у виставі «Дамських справ майстер», Шевцов за п’єсою М.Старицького «За двома зайцями», Богдан Хмельницький у виставі «Судна ніч» Н.Носаня, Дон Кіхот у виставі «Закоханий ідальго» за п’єсою Вассермана «Людина з Ламанчі», Михайло з п’єси «Украдене щастя» І. Франка, Олексій – «Сватання на Гончарівці» Квітки-Основ’яненка, Мамай у виставі «Мамай» Карпенка, Микола в опері М. Лисенка «Наталка Полтавка» І. Котляревського, Сальєрі в опері М. Римського-Корсакова «Моцарт і Сальєрі», Барон Гастон де Кревільяк в опереті І. Кальмана «Принцеса цирку», Дені Дідро у виставі «Розпусник» за п’єсою Е. Шмітта та інші.

Має безліч подяк та почесних грамот за значний особистий внесок у розвиток театрального мистецтва, активну творчу діяльність у створенні яскравих художніх образів у виставах театру та активну громадську діяльність по пропаганді українського театрального мистецтва.

Нагороджений:

Ювілейною медаллю «За розвиток Запорізького краю» (2004 рік)

Лауреат обласної премії за досягнення у розвитку культури Запорізького краю у номінації «За кращу акторську роль» ( 2005 рік).

Дипломами Національної Спілки театральних діячів України «За значний внесок у розвиток театрального мистецтва України (2009 рік)

Лауреат театральної премії імені І. Паторжинського (2010 рік) «За вагомий творчий особистий внесок в розвиток українського театрального мистецтва, створення яскравих знакових ролей сучасного і класичного драматичного репертуару, пропаганду української національної поетичної спадщини, примноження культурного надбання Запорізького краю».

Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» 3 ступеня (2012 рік)

Дипломом лауреата вищої театральної нагороди Придніпров’я – «Січеславна» (2008 рік) «За поетичне втілення образу героїчного козацтва (роль Мамая) у виставі «Мамай» К.Карпенка.

Лауреат Національної Спілки театральних діячів України (2012 рік) «За значний внесок у розвиток театрального мистецтва України, багаторічне служіння театру, вагому громадську діяльність».

Лауреат театральної премії імені В.Г. Магара в номінації «Вершина» «За професіоналізм, самовідданість і любов до театру» (2012 рік).

Диплом переможця театральної премії імені В.Г Магара в номінації «Вершина «За роль Лейгера у виставі «Тев’є-молочник» (2014 рік).

З 2014 року - професор кафедри акторської майстерності.

Бере участь у всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференціях, виступає з доповідями.

Готує студентів до виступів на конкурсах читців.

Здійснює мистецько-просвітницьку роботу:

Друкує гумористичні твори у міському Альманасі «Весела Січ», створює «Акторські портрети» (нариси про діяльність акторів театру імені В.Г Магара ).

Виступає на радіо, телебаченні, в науково-популярних та художніх програмах.

Член Міжнародної асоціації гумористів і сатириків.

Гончаров Віктор Миколайович

заслужений артист України, старший викладач

Закінчив Ярославське театральне училище за спеціальністю "Актор драматичного театру", Запорізький національний університ і здобув кваліфікацію "Актор драматичного театру і кіно".

30 років працював провідним майстром сцени в Запорізькому обласному театрі юного глядача, нині - актор "Нового театру" м. Запоріжжя.

Із 2000 року - старший викладач кафедри акторської майстерності. Викладає навчальні дисципліни "Основи сценічного руху", "Основи сценічного бою та фехтування" та "Майстерність актора".

У 2013 році видав методичні рекомендації «Основи сценічного бою та фехтування» для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» напряму підготовки «Театральне мистецтво».

Виступає на науково-практичних конференціях з доповідями щодо підготовки студентів до театральної діяльності, друкує статті у наукових журналах.

Режисер-постановник дипломних вистав студентів 5 курсів:

2010 рік - Ф.Г.Лорка «Криваве весілля», Л.Яновська «У клуні»

2011 рік - С.Мрожик «Вдови», Т.Уїльямс «Крик»

2015 рік - О. Вампілов «Старший син», О. Островський «Святковий сон до обіду», І. Шварц «Снігова королева».

Веде профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді у загальноосвітних школах, ліцеях та школах мистецтв м. Запоріжжя.

Готує літературні вистави з творчості О. Пушкіна, Ф.Тютчева, А.Фета, М. Некрасова.

В якості актора виступав у міському театрі «Новий театр»:

2014 рік - «Укрощение строптивой» В.Шекспира.

На даний момент є актором міського театру «Данапріс»:

2014 рік - «А где любовь».

Голова журі та член журі регіональних театральних фестивалів, конкурсів читців

За сумлінну працю, плідну роботу зі студентами та з нагоди 20-річчя від дня заснування факультету СПП та 15-річчя від дня заснування кафедри нагороджений Почесними грамотами ректорату ЗНУ.

Гринь Лілія Олександрівна

заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, доцент

Закінчила Київську державну консерваторію імені П.Чайковського, здобула кваліфікацію "Хормейстер хору і викладач музичних дисциплін". З 1993 по 1996 роки працювала в Державній капелі "Думка". З 1996 року працює в Запорізькій обласній філармонії на посаді головного хормейстера козацького ансамблю пісні і танцю "Запоріжці", а з 2002 року - його ходожній керівник. Має Почесну відзнаку Міністерства культури, диплом Міністерства культури та туризму, Почесну грамоту Запорізької облдержадміністрації й Запорізької ради. Із 2000 року працювала старшим викладачем кафедри акторської майстерності. Викладає навчальні дисципліни: "Вокал", "Вокальний ансамбль", "Музична грамота з елементами сольфеджіо", «Теорія вокальної педагогіки. Сольфеджіо», «Постановка голосу».

У 2012 році закінчила аспірантуру Запорізького національного університету.

У 2013 році захистила кандидатську дисертацію й отримала вчену ступінь кандидата педагогічних наук.

Автор науково-методичного посібника до курсів «Вокал», «Постановка голосу», «Теорія вокальної педагогіки» спеціалізації «Сольний спів: академічний та естрадний», видала монографію у співавторстві з доктором пед. наук, професором Локарєвою Г.В. «Вокальне мистецтво у професійній підготовці майбутнього актора музично-драматичного театру: теорія та практика».

Виступає з доповідями на міжнародних, всеукраїнських і регіональних науково-практичних конференціях і друкує статті у наукових збірниках. Автор одноосібних праць з теорії та методики вокалу. Проводить майстер-класи з дисциплін «Вокал» і «Вокальний ансамбль» для керівників РМО та вчителів художньо-естетичних дисциплін загальноосвітніх шкіл, учасників Всеукраїнських наукових читань, керівників хорових колективів м. Запоріжжя. Керує науково-дослідницькою діяльністю студентів спеціальності «Театральне мистецтво», які представляють свої доробки на конференціях (Неборак О., Пономарьов Є., Лазько А.).

Куратор Всеукраїнського міжвузівського фестивалю-конкурсу акторів-вокалістів, які проходили в ЗНУ у 2011, 2012, 2015 роках. Підготовлені нею студенти посідають призові місця (Пономарьов Є. – Гран-прі у 2015 р., Рассолова К. – І місце, Неборак О. – І місце, Чебаненко Д. – ІІ місце).

Виконує режисерську роботу у концертних заходах для викладачів та студентів ЗНУ, створює музично-театралізовані дійства: «Стиляги» (2014), «У войны не женское лицо» (2015), «Я знаю о войне не понаслышке», «Коза-дереза» (дитяча опера).

Здійснює музично-педагогічну діяльність для дипломних вистав студентів V курсу («Свадьба Фігаро» Моцарта, «Трубадур та його друзі» Гладкова, «Малюк» Ж. Летраза, «Антігона», «Наталка-полтавка» Лисенка, «Думи мої» Шевченка).

Проводить мистецько-пропагандистську роботу зі студентами спеціальності «Театральне мистецтво»:

а) організовує перегляд концертних програм, вистав, які проводяться в обласній філармонії.

б) залучає студентів спеціальності «Театральне мистецтво» до участі у виставах («Шлях до Тараса»), «Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського, фольк мюзикл «Покровський ярмарок» (2015).

Член журі всеукраїнських і регіональних конкурсів дитячої та юнацької творчості.

За сумлінну працю, плідну роботу зі студентами та з нагоди 20-річчя від дня заснування факультету СПП та 15-річчя кафедри акторської майстерності нагороджена почесними грамотами ректорату ЗНУ.

Білозуб Людмила Миколаївна

кандидат мистецтвознавства, доцент

Закінчила музичне училище, Мелітопольський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Музичне мистецтво», Донецький національний університет за спеціальністю «Мова і література». Захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 26.00.01 – теорія й історія культури. У 2014 р. присвоєно вчене звання доцента.

Активно займається науковою діяльністю: бере участь у міжнародних, всеукраїнських і регіональних науково-практичних конференціях, виступає з науково-методичними доповідями, друкує статті в наукових журналах. Автор 29 наукових статей, 48 тез наукових доповідей.

Викладає дисципліни «Історія музики та музична література», «Основи сценарної роботи соціального педагога», «Сценарна робота та режисура масових світ», «Історія світової літератури», «Вокал», «Музика театру і кіно», «Робота з творчими колективами». Керує навчальною практикою студентів.

Протягом 2013-2015 рр. відповідальна за профорієнтаційну роботу. Щорічно бере участь у «Ярмарку освіти».

Відповідальна на кафедрі акторської майстерності за впровадження системи електронного забезпечення навчання в ЗНУ.

Член журі всеукраїнських і регіональних мистецьких конкурсів та фестивалів дитячої та юнацької творчості.

Відзначена грамотами ректора ЗНУ за сумлінну працю, плідну роботу з нагоди 15-річчя кафедри акторської майстерності; за високопрофесійну вокальну підготовку майбутніх акторів та участь у проведенні ІІІ-го Всеукраїнського міжвузівського фестивалю акторів-вокалістів.

Квєтков Микола Миколайович

викладач кафедри акторської майстерності

У 2005 р. закінчив Одеську державну музичну Академію імені А.В. Нежданової і отримав диплом про повну вищу освіту за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобув кваліфікацію оперного, концертного співака, викладача.

У Запорізькому національному університеті працює з 2006 року викладачем (за сумісництвом), а з 2008 р. на основній роботі. Викладає дисципліни: «Вокал», «Вокальний ансамбль», «Сольний спів», «Постановка голосу», «Історія кінематографу».

У 2013 році закінчив навчання в аспірантурі у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, працює над дисертацією на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства. Тема дисертації: «Історико - теоретичні аспекти регіонального музичного життя (на прикладі Запорізького краю другої половини XX – початку XXI століття).

Бере активну участь у міжнародних, регіональних та університетських науково-практичних конференціях. Публікує статті у наукових збірниках.

Займається навчально-методичною роботою: У 2012 році випустив методичні рекомендації для студентів спеціальності «Театральне мистецтво» з дисципліни «Історія світового та вітчизняного кіномистецтва», а також у 2014 році випустив методичні рекомендації для виконання самостійної роботи для студентів освітньо–кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки «Театральне мистецтво» з дисципліни «Вокал».

Веде активну концертну діяльність у Запорізькій обласній філармонії, де співпрацює з Запорізьким симфонічним оркестром, козацьким ансамблем пісні і танцю «Запорожці», а також як сольний виконавець. Має багато різноманітних сольних концертних програм класичного репертуару та сучасного. Гастролює у багатьох містах України та Запорізької області.

За сумлінну працю, плідну роботу зі студентами та з нагоди 20-річчя від дня заснування факультету СПП та 15-річчя кафедри акторської майстерності нагороджена почесними грамотами ректорату ЗНУ.

Кулініч Олена Володимирівна

акомпаніатор

Закінчила у 2005 році Запорізьке державне музичне училище ім. П. Майбороди за спеціальністю «Музичне мистецтво» і здобула кваліфікацію викладача з класу фортепіано, концертмейстера та артиста ансамблю.

З 2009 року працює концертмейстером на кафедрі акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету. У 2010 році отримала диплом магістра з туризму. З цього ж року працює за сумісництвом у Запорізькій дитячій музичній школі №1.

Активно займається виконавською діяльністю – разом зі студентами та учнями у якості концертмейстера приймає участь у різноманітних концертах, конкурсах, фестивалях, виставах. В 2013-2015 рр. приймає участь у музично-театралізованому дійстві «У Войны не женское лицо», присвяченому Дню перемоги, студентських дипломних виставах «Русский секрет» за мотивами сказу М. Лєскова, «Наталка Полтавка» за п`єсою І. Котляревського, «По-модньому» за п`єсою М. Старицького.

Має дипломи та подяки за активну участь у проведенні Всеукраїнського Міжвузівського фестивалю-конкурсу акторів-вокалістів у 2011, 2012 та 2015 рр.

В 2015 році закінчила магістратуру зі спеціальності «Педагогіка вищої школи».

За сумлінну працю, плідну роботу зі студентами та з нагоди річниці від дня заснування факультету СПП нагороджена Почесною грамотою Ректорату ЗНУ.

Петрик Тетяна Дмитрівна

викладач

Закінчила театральне відділення Харківського інституту мистецтв імені

І. Котляревського за спеціальністю «Актриса драматичного театру і кіно».

З 1986 року працювала актрисою вищої категорії Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені В. Магара.

Лауреат премії «Актриса року», лауреат премії «Січеславна». Постійна ведуча Міжнародного фестивалю національних культур «МИ—українські».

З 2003 року працює викладачем кафедри акторської майстерності ЗНУ з дисциплін «Майстерність актора», «Сценічна мова», «Робота актора на радіо та телебаченні».

У 2010 році закінчила магістратуру, отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» та здобула кваліфікацію викладача вищих навчальних закладів.

Постійно є куратором двох навчальних курсів.

Відповідальна за профорієнтаційну роботу на кафедрі акторської майстерності.

З дисципліни «Сценічна мова» нею підготовлені до Міжнародних, Всеукраїнських, Регіональних, обласних конкурсів зі сценічного читання понад сорок студентів: з них 11 студентів отримали нагороди «Гран-прі», 18 – перші премії, більше 20 студентів займали 2 та 3 місця.

Організовує та щорічно проводить «Обласний конкурс читців української поезії», у якому бере участь творча учнівська та студентська молодь області.

Проводить майстер-класи зі сценічної мови. Досвід викладача з цієї дисципліни покладений у роботу «Методичні рекомендації зі сценічної мови».

Публікується у науково-методичних збірниках України, виступає з доповідями на міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференціях, всеукраїнських читаннях, готує наукові роботи зі студентами напряму «Театральне мистецтво».

Керівник дипломних вистав, серед яких: «Комунальна квартира» за М. Зощенком, «Аеропорт» за творами Є. Гришковця, літературно-поетичні вистави «Я», «Самотність», «Для тебе».

Бере участь у мистецько-просвітницьких програмах на телеканалах «Запоріжжя», «Алекс», «ТВ 5».

За сумлінну працю, плідну роботу зі студентами, активну участь у суспільному житті кафедри, університету, міста нагороджена Почесними грамотами районної адміністрації міста, ректорату ЗНУ.

Має численні грамоти-подяки як член журі, керівник студентського проекту «Я – ZA».

09.03.2016 12:55
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua