Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Факультет журналістики / Навчальна лабораторія телевізійної журналістики  

Навчальна лабораторія телевізійної журналістики

Навчальна лабораторія телевізійної журналістики кафедри журналістики знаходиться в одному з корпусів навчального комплексу Запорізького національного університету. У розпорядженні має чотири кімнати: власне телестудію, ньюзрум, редакторську та потужний монтажний комплекс.

Аудиторії лабораторії слугують місцем для проведення лекційних, лабораторних та індивідуальних занять. Телебачення включає в себе власне саму мережу, яка охоплює практично всі навчальні корпуси, спортивний корпус, 3 і 4 гуртожитки, кафе «Тетянин день», мультимедійні аудиторії другого навчального корпусу. Проектна кількість абонентів – 600. Телевізійна мережа має можливість транслювати всі канали м. Запоріжжя (14), 10 каналів системи «Мітріс» і закордонних каналів англійською, французькою, німецькою та іспанською мовами. Студентські творчі проекти можна побачити на офіційних сторінках в соціальних мережах – vk та на Youtube.

У межах міжнародного проекту «Розвиток та сучасне технічне оснащення лабораторії тележурналістики ЗНУ для підвищення якості навчання студентів-журналістів» (грант SUP 30006 GR410) за фінансуванням Департаменту по зв’язкам з громадськістю (Public Affairs Section) Посольства США в Україні за програмою американського уряду «Freedom Support Act» (вересень 2006р. – липень 2007р.) для навчання студентів та технічного оснащення навчальних класів було придбано частину сучасного телевізійного обладнання, а також здійснено поїздки активу факультету журналістики на провідні столичні телеканали «Інтер», «5 канал», музичний канал «Ентер», ТЕТ та ЕРА та інші. У ході цих поїздок було здійснено низку заходів: зутрічі-інтерв’ю (В. Різун, Є. Соболєв, Є. Федченко), майстер-класи (Д. Гордон), зустрічі (з ведучою інформаційно-розважальної програми «Дивись!» Н. Симоніною), бесіда з ведучим програми „Дивись!» І. Корнієнком (канал ТЕТ); ознайомлювальна екскурсія телекомпанією «Ера» (на чолі з головним оператором К. Шевченко), спроба в ролі ведучих за студійним обладнанням (програм «Підсумки», «Доброго ранку, Україно», «Погляд», «Події світу») та присутність при зйомці програми „Сім ві-джеїв»); показ виставлення світла, правильної експлуатації знімальної техніки та виставлення декорацій; прослухано рекомендації щодо одягу ведучих тощо. Також здійснено запис проведених навчальних тренінгів, зокрема: ведення програми учасниками поїздки у віртуальній студії «Інтеру» під керівнийтвом Дивєєва-Церковного для подальшого використання під час навчання майбутніх фахівців мас-медіа у Запорізькому національному університеті на факультеті журналістики.

На сьогодні проводяться низка лекцій, тренінгів, майстер-класів, творчих зустрічей з фотожурналістики, он-лайновій журналістиці, теле-, радіо- та пресової.

Співробітники навчальної лабораторії та викладачі факультету журналістики разом із студентами тісно співпрацюють з усіма структурними підрозділами університету, факультетами, студентськими активами. Зокрема, варто відзначати ряд заходів, які проводилися в ЗНУ, і відеоматеріали яких, у наслідок злагодженої співпраці з їхніми організаторами, викликали неабиякий інтерес серед керівництва, викладачів, студентів та співробітників нашого вишу.

Традиційними є матеріали, приурочені Першому вересня, Новому року, Дню закоханих, 8 березня, Дню журналіста і т. д., які виготовляються співробітниками та студентами факультету журналістики. Протягом 2012-2014 рр. навчальна лабораторія телевізійної журналістики підготувала 40 випусків, що транслювались в ефірі ЗОДТРК.

Сьогодні основними завданнями визначаються такі види діяльності лабораторії:

  • організаційне, технічне, навчально-методичне забезпечення навчальної, дослідницької і творчої роботи студентів, аспірантів, здобувачів та викладачів факультету журналістики;
  • створення умов для проходження практик студентами – журналістами, рекламістами та студентами споріднених спеціальностей;
  • консультаційне забезпечення виконання творчих, дипломних робіт, наукових досліджень з питань журналістики.
  • проведення навчальних зйомок (з подальшим відбором якісних) головних заходів факультету та університету у цілому, для подальшого щотижневого транслювання локальною мережею університету;
  • здійснення навчання по монтажу робочого відеоматеріалу;
  • сприяння індивідуальній роботі студентів при створенні програм для локальної мережі, інших засобів масової інформації ЗНУ.

Протягом 2013-2014 рр. на базі навчальної лабораторії реалізовувався грант Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні «Цифрове ефірне навчальне мовлення», завдяки якому суттєво поліпшилось технічне оснащення студентської телестудії.

1 листопада 2013 року відбулось урочисте відкриття оновленої телестудії завдяки підтримці Благодійного Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». На сьогодні технічне оснащення телестудії (цифрові камери, відео суфлер, відео та аудіо пульти, холодне освітлення тощо) – найкраще серед навчальних закладів запорізького регіону.

За час існування телестудії навчально-ознайомлювальну, виробничу та переддипломну практики пройшло близько 100 студентів двох спеціальностей.

Починаючи з 2004 року, студентське телебачення «Юніверс-TБ» здійнює щотижневі покази новинарних випусків локальною мережею університету (із залученням кращих студентських зйомок, робіт та програм) з метою інформувати громадськість про головні події, що відбуваються в університеті чи за участі представників ЗНУ.

Заслуговує на увагу розробка та втілення у практику нових молодіжних проектів третьокурсників «Zp - news» (С. Калашник, Л. Степанова, М. Лісовой), «НаГолос’» (А. Бурейко, А. Бондаренко, П. Ліменько, М. Соколова, А. Полєшко) та «Імпульс» (О. Таланова, І. Горбенко, Н. Бурдєй, Н. Воронова, А. Вдовиця, А. Шеремет, К. Шашликова), «Юніверс-ЗНУ» (М. Ливада, Г. Матвієнко, К. Вакуленко, О. Кущинська, К. Сєчіна), «Project-Z» (К. Вавілова, К. Татевосян, Д. Зирянова, Г. Брикова). З вересня 2015 року успішно стартував студентський проект «Stoodroom», де є постійні рубрики «Творче горище», «Студентська кухня» (В. Бондаренко, В. Фастовець, М. Рєзнікова, М. Дем’яненко, В. Гуцало та інші).

Навчальна лабораторія є базою не тільки для проведення навчальних занять із тележурналістики, у ході яких здійснюються записи інтерв’ю, тренінги, зустрічі з відомими людьми, засідань різного рівня, круглих столів тощо. Співробітники цього студентського ЗМІ разом із творчими групами студентів факультету журналістики беруть участь і в науково-практичних заходах (конференціях різного рівня й под.), виховних, культурно-масових, рекламних профорієнтаційних кампаніях, а й заходах по впровадження енергозбереження, життєбезпеки та відпочинку.

У квітні 2014 року на базі навчальної лабораторії протягом робочого дня проводив майстер-клас для студентів відомий журналіст та ведучий А. Куликов, який високо оцінив рівень підготовки творчих груп.

На базі навчальної лабораторії телевізійної журналістики були успішно написані дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук із соціальних комунікацій «Комунікаційні аспекти організації відеоряду в сучасному інформаційному телемовленні» (Ю. П. Кияшко) та «Іміджеві характеристики ведучих інформаційно-розважальних телепрограм України» (Т. А. Рогова).

Окрім того, лабораторія забезпечує роботу локальної мережі університету з щотижневим наповненням новинами про університет чи за участі представників університету, гуртової телевізійної антени, належного надходження сигналу з інженерної та телестудії.

Творчі роботи телестудії неодноразово високо оцінювались на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, отримували призові місця на різноманітних фестивалях кіно та телеробіт. Зокрема, Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з питань енергоефективності, альтернативної енергетики, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення. 3 місце у номінації «Телевізійні матеріали» та спец-приз від організаторів. 24 червня 2015 р.

«Молодія фестиваль». 1 місце у номінації «Гендерна рівність» за роботу «Різниця в букві». Режиссер – Вавілова К. Г. 24 жовтня 2015 р.

Навчальна лабораторія телевізійної журналістики підготувала 44-хвилинний фільм до 85-річчя Запорізького національного університету.

Співробітники навчальної лабораторії мають вищу журналістську освіту і досвід роботи в ЗМІ від 2 до 8 років.

30.05.2016 14:49
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua