Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Факультет журналістики  

Факультет журналістики

Декан - Манакін Володимир Миколайович

Адреса деканату: Корпус 2, ауд. 245

Телефони: (061) 289-41-11, (061) 289-41-11

Факультет журналістики – це унікальний осередок сучасної освіти в галузі соціальних комунікацій. Саме тут склалась перша запорізька школа підготовки журналістських кадрів, що на сьогодні повною мірою відповідає національним вимогам і європейським стандартам класичної вищої освіти. За весь період існування факультет здобув справжнє міжнародне визнання своєї діяльності. Зокрема, у 2005 р., за результатами оцінки європейської комісії Проекту Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі Траст «Розвиток медіа-навичок», факультет журналістики ЗНУ увійшов до трійки найкращих в Україні.

Факультет журналістики: вчора, сьогодні, завтра

Місія факультету – створити сучасні умови для підготовки професійних працівників медіасфери та наукових кадрів за напрямом «Соціальні комунікації». Розвиваючи традиції, закладені на початку історії журналістської освіти в Запоріжжі, колектив факультету водночас прагне до запровадження нових ідей і інноваційних підходів у процес підготовки медіа-фахівців. Сучасна історія факультету й «зоряна алея» його випускників слугують доказом того, що якісна освіта за європейськими стандартами в Україні можлива.

Традиції журналістської освіти в Запорізькому національному університеті були закладені в 1997 р., коли на базі філологічного факультету відкрито спеціальність «Журналістика». Точкою відліку життя нового й амбітного факультету став 2004 рік.

Біля витоків створення факультету журналістики стояли 2 доктори наук, 9 кандидатів наук, 9 викладачів-практиків із запорізьких ЗМІ. Сьогодні викладацький склад факультету – це 4 доктори наук, 19 кандидатів наук, а також до 10 фахівців друкованих та електронних ЗМІ, рекламних агенцій, видавництв. Їхні наукові розробки й медіа-проекти, педагогічний і професійний досвід дозволяють готувати кваліфікованих журналістів традиційних і нових медіа, редакторів, видавців, працівників у сфері реклами й PR.

Перспективи розвитку факультету полягають у зміцненні наукового потенціалу кафедр, перетворенні факультету на центр підвищення кваліфікації та перепідготовки журналістських кадрів Запорізького регіону, розширенні міжнародних зв’язків, комп’ютеризації навчального процесу та вдосконаленні іміджу університетських ЗМІ.

Наші партнери:

Факультет журналістики співпрацює з вищими навчальними закладами й центрами професійної підготовки України, Польщі, Франції, Сполучених Штатів Америки – всього понад 100 відомих університетів і медіа-центрів. Тісні зв’язки встановлені з Florida State University, Washington Public Radio.

27.06.2013 15:17
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua