Запорізький національний університет

Офіційний сайт Нова версія
/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Історичний факультет  

Історичний факультет

Декан факультету: доктор історичних наук, 
професор Мільчев Володимир Іванович 

Деканат знаходиться за адресою: 
пр. Леніна, 74 (V корпус ЗНУ), к.312 

Телефон: 228-76-43

Напрями підготовки:

Історичний факультет Запорізького національного університету був заснований 1 вересня 1971 р. З того часу він перетворився на діловий центр підготовки висококваліфікованих спеціалістів, відомий в державі та за її межами науковий заклад. Особливо плідними були останні десятиліття.

Сьогодні історичний факультет складається з чотирьох кафедр:

На спеціальності «Історія» ґрунтуються три спеціалізації:

  • історія України,
  • всесвітня історія,
  • джерелознавство та історіографія.

Творчий потенціал колективу факультету виявився настільки потужним, що вже 15 його випускників стали кандидатами наук і працюють в alma mater.

Одним з важливіших напрямків діяльності історичного факультету є наукова робота. Наукові дослідження вчених факультету відомі в усіх куточках України, в багатьох країнах світу.

Головним напрямком досліджень вчених стала, останнім часом, історія України з найдавніших часів до нашого часу. Питання давньої історії України вивчають співробітники навчально-наукової лабораторії археологічних досліджень на чолі з доцентом Г.М.Тощевим. Співробітники лабораторії історії Південної України досліджують історію Нижнього Подніпров’я ХVII-XIX ст. На кафедрі всесвітньої історії та міжнародних відносин останнім часом йдуть інтенсивні дослідження Питання історії України ХХ ст., міжнаціональні відносини у Південній Україні досліджує кафедра новітньої історії України на чолі з проф. Ф.Г.Турченком.

Вчені факультету беруть активну участь у житті наукового співтовариства, як в нашій країні, так і за її межами. Це виявляється в участі в наукових конференціях, семінарах, симпозіумах. Викладачами-науковцями читається 27 головних історичних дисциплін, які вимагає сучасна історична підготовка студентів. Розширюючи кругозір майбутніх викладачів, фахівці факультету підготували 19 допоміжних спеціальних курсів.

Вчені історичного факультету підготували 7 підручників для середніх навчальних закладів, три з яких (з історії України) отримали загальноукраїнський статус та гриф МОН.

15.11.2013 13:09
Календар подій

Це цікаво:

Радио Університет Студентський портал Пороги

© 2012 ЗНУ Запорізький національний університет, 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, тел./факс +38 (061)228-75-08
Адреса електронної пошти веб-майстра webmaster@znu.edu.ua