/ Головна сторінка ЗНУ / Університет / Факультети / Економічний факультет / Становлення та розвиток економічного факультету

Становлення та розвиток економічного факультету

Рішення про створення першої спеціалізованої кафедри, яка в відповідала б за підготовку фахівців економічного профілю, було прийнято у 1989 році. Саме в той час Запорізький державний університет знаходився на етапі становлення як університет широкого гуманітарного профілю. Економіка країни вимагала значних перетворень, які викликали необхідність підготовки економістів з університетською освітою. Для цього були вжиті заходи щодо залучення кваліфікованих спеціалістів до першої спеціалізованої кафедри економічного профілю - кафедри «Бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності». Очолив кафедру відомий вчений і організатор, професор Машков Віктор Федорович.

У 1989 році був здійснений перший набір студентів на денну форму навчання. Перший випуск фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня — спеціаліст — відбувся у 1994 році. У 1991 році на базі кафедри «Політекономія» та кафедри «Бухгалтерський облік, контроль аналіз господарської діяльності» був заснований перший на той час у Запорізьких вузах економічний факультет, першим деканом якого став к.е.н., доцент Колобердянко Іван Іванович. В 2003 році деканом економічного факультету став к.е.н., доцент Кущик Анатолій Петрович. В 2006 році деканом економічного факультету стає к.е.н., доцент Прушківська Емілія Василівна. З 2009 року посаду декана економічного факультету обіймає д.е.н., професор Череп Алла Василівна.

09.10.2013 13:45